5 wariantów smoky eyes – który wolisz?

Smoky eyes wydaje Ci się nudne? Okazuje się że ten makijaż ma niejedno oblicze! Poznaj 6 świetnych wariantów na przydymione oko. Który look wybierzesz dla siebie?

Smoky eyes numer 1 – Kocie oczy

Supermodelki Miranda Kerr i Natasha Poly to dwie z wielu modelek makijażu, które uwielbiają make-up w stylu kocich oczu i w dodatku łączą ten styl z lekko przydymionym, rozmytym cieniem na powiece. Jak to zrobić? Prosto! Jeśli rozblendujesz swój cień do powiek nieco na bok, czyli poza zewnętrzny kącik oka, sprawisz, ze wizualnie oczy stają się węższe. Użyj ciemnego cienia, a na krawędzi oka namaluj kreskę, która obowiązkowo powinna mieć rozmyte krawędzie. Jak smoky, to smoky!

Smoky eyes numer 2 – przydymione, z mocno zaakcentowanymi rzęsami

Co powiesz na makijaż z mocnym smoky eyes, oraz dużą ilością tuszu na dolnych rzęsach? Taki makeup robi wrażenie! Pamiętaj, ze przydymiony cień powinien znajdować się przede wszystkim na górnej powiece. W tym wariancie dolna powieka jest subtelnie podkreślona, za to rzęsy wysuwają się na plan pierwszy.

Smoky eyes numer 3 – klasyka i rock and roll

Ciemne cienie nad i pod oczami to klasyczny styl dla smoky eyes, który nigdy nie wyjdzie z mody, więc śmiało sięgaj po ciemny cień do powiek (nie musi być czarny; możesz wybrać grafit, granat lub czekoladowy brąz) i pomaluj nim górna i dolną powiekę, oraz rozblenduj cień dla charakterystycznego dla smoky rozmycia.

Smoky eyes numer 4 – Dramatyczne oczy

Ten look jest zdecydowanie najbardziej dramatyczny i raczej nie nadaje się na makijaż dzienny…. choć oczywiscie jeśli Cię to uszczęśliwi i w jakiś sposób zdefiniuje – tjesteśmy na tak!
Gęsty kremowy pigment w formie cieni dla mokry, intensywny efekt; do tego czarny eyeliner na górnej i dolnej krawędzi – to elementy niezbędne, gdy chcesz uzyskać ten rozdaj smoky eye.

Smoky eyes numer 4 – “miękkie” oczy

Ten look swoim minimalistycznym, artystycznym akcentem przypomina nieco klasyczny, ale delikatny makijaż smokey eyes. Wizażyści, tworząc ten makijaż użyli wyrażenia „soft smokey eyes” i rzeczywiście to najpełniej oddaje jego charakter. Ten look polega na użyciu jaśniejszych, delikatniejszych cieni i delikatnym ich rozblendowaniu tak, by stworzyć subtelny make-up, który nadaje się także na dzień. Delikatne szarości, ciemny niebieski, chabrowy, butelkowa zieleń lub brąz – eksperymentuj z kolorem i stwórz delikatny, dzienny makijaż w stylu smoky eyes!