7 najlepszych, domowych sposobów walki z cellulitem

Cellulit jest nie tylko nieestetyczny, lecz także bywa bolesny. Ciało jest napuchnięte przez zastoje limfy. Ponadto cellulit utrudnia odchudzanie, gromadzi w ciele nadmiar wody. Czujemy się przez niego niekomfortowo. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym możemy pozbyć się cellulitu.

Domowe sposoby na walkę z cellulitem

1. Suplementacja na cellulit

Suplementy na cellulit są bardzo skuteczne, jeżeli są połączone z odpowiednio zróżnicowaną dietą, nawodnieniem, aktywnością fizyczną i masażem.

2. Kremy, balsamy i maści antycellulitowe

Bez nich zabiegi antycellulitowe się nie sprawdzą. Kosmetyki powinny mieć dobry skład. Dzięki regularnemu stosowaniu możemy zwalczyć objawy cellulitu, ponieważ wygładzają i ujędrniają skórę. Ponadto wspomagają mikrokrążenie, a w efekcie tłuszcze się rozpadają.

3. Domowe maseczki antycellulitowe

Wiele kobiet przestawia się na naturalne kosmetyki, dzięki którym wie, że skład jest w 100% dobry. Do maseczek antycellulitowych można wykorzystać: zmieloną kawę, cynamon, imbir, sok z grejpfruta. Wystarczy wymieszać wszystkie składniki z nawilżającym, gęstym, tłustym kremem. Powstałą mieszankę należy nakładać na miejsca pokryte cellulitem, owinąć je folią i położyć się pod kocem, aby ciepło sprawiło, że maska zadziała lepiej. Po 30 minutach należy spłukać preparat ciepłą wodą.

4. Olejki eteryczne

Skrywają w sobie wielką siłę. Wiele kosmetyków antycellulitowych zawiera olejki eteryczne, np. z cynamonu czy imbiru. Można w ten sposób także zintensyfikować działanie kremów, tj. dodając do nich kilka kropli ulubionego olejku. Polecamy również dodać 8-10 kropli olejku eterycznego do kąpieli. Dobrym pomysłem jest też zmieszanie olejku z balsamem antycellulitowym przed nałożeniem na skórę.

5. Peeling antycellulitowy DIY

Peelingi najlepiej radzą sobie z cellulitem. Pobudzają krążenie i zapewniają usunięcie toksyn z ciała. W tym celu można wykorzystać żel pod prysznic, fusy z kawy, cynamon i sól. Po połączeniu składników dokładnie wmasowujemy je w ciało kolistymi ruchami.

6. Ćwiczenia antycellulitowe

Aktywność fizyczna wspomaga walkę o jędrną skórę. Bez ruchu nie ma opcji, że pozbędziemy się cellulitu. Już nawet szybki spacer przyczynia się do zwalczania pomarańczowej skórki. Ćwiczenia fizyczne zapewniają najefektywniejszą walkę z cellulitem, więc nie należy z nich rezygnować.

7. Body wraping

To metoda, która była wykorzystywana wyłącznie w salonach kosmetycznych. Teraz kosmetyki do body wrapingu dostępne są w każdej drogerii, więc możemy wykonać taki zabieg samodzielnie w domowym zaciszu. To bardzo dobra metoda na pozbycie się cellulitu. W połączeniu z ćwiczeniami, suplementacją, peelingami i olejkami uzyskamy wymarzony efekt.