7 najlepszych. Olejki arganowe, które działają cuda!

Naturalne oleje wkraczają do naszej pielęgnacji, a wśród nich król – marokański olej arganowy. Jeśli jeszcze go nie znasz, koniecznie czytaj dalej. A jeśli znasz, ale nie wiesz, jaki olej arganowy jest najlepszy, na końcu znajdziesz zestawienie 7 tych, po które warto sięgnąć, bo mają najlepszą jakość.

Choć olej arganowy jest tylko jednym z dziesiątek olejków, które możemy zastosować w pielęgnacji, to cieszy się zdecydowanie największą popularnością. W czym tkwi jego sekret?

Olej arganowy, czyli płynne złoto Maroka

Oryginalnie olej arganowy pochodzi z Maroka. To tam po raz pierwszy doceniono jego właściwości prozdrowotne i korzystne działanie na skórę oraz włosy. Dziś nazywany jest płynnym złotem Maroka. Dlaczego?

  1. Jest cenny jak złoto – zawiera dziesiątki różnych składników odżywczych niespotykanych w innych olejach, przez co jest naprawdę cennym olejem, o ogromnym potencjale pielęgnacyjnym.
  2. Ma kolor złota – dobrej jakości olej arganowy jest złocisty i przypomina swoim wyglądem właśnie złoto, z tym że w nieco płynnej formie.
  3. Kosztuje tyle, co złoto – jest to jeden z najpopularniejszych, najcenniejszych i najtrudniej dostępnych (tradycyjna metoda tłoczenia jest czasochłonna) olejków, dlatego jest cena jest wysoka, a olej arganowy bywa określany jako najdroższych wśród naturalnych olejków.

Jakie właściwości ma olej arganowy?

Prawda jest taka, że warto zapłacić każdą kwotę za dobrej jakości olej arganowy, ponieważ wprowadza codzienną pielęgnację na zupełnie nowy, wyższy poziom.

Najważniejszą właściwością oleju arganowego jest jego działanie antyoksydacyjne, dzięki któremu skutecznie zwalcza szkodliwe wolne rodniki. Poza tym ma właściwości termoochronne, a więc zapobiega uszkodzeniom włosów podczas stylizacji. Chroni też przed słońcem, ponieważ jest to naturalny filtr UV. Natomiast bogactwo składników oleju arganowego sprawia, że skutecznie:

  • zapobiega utracie nawilżenia,
  • odżywia i rewitalizuje skórę,
  • regeneruje i wzmacnia włosy,
  • ułatwia stylizację włosów,
  • ogranicza puszenie się włosów,
  • wzmacnia paznokcie,
  • wygładza i nadaje elastyczność,
  • zachowuje młody wygląd.

Olej arganowy – wybieramy najlepszy

Jaki olej arganowy wybrać, żeby poczuć wszystkie te właściwości na własnej skórze? Taki o najlepszej jakości, a więc tłoczony na zimno i nierafinowany, bo tylko wtedy ma najwięcej cennych składników odżywczych (witamin, minerałów, fitosteroli, NNKT) i działa najkorzystniej.

Jeśli kupujemy olej arganowy, zwracajmy też uwagę na jego pochodzenie, bo oryginalnie pochodzi z Maroka – pochodzenie to gwarancja jakości.

Warto zwrócić też uwagę na skład. Czy olejek, który planujemy kupić, to czysty olej arganowy bez zbędnych dodatków np. barwników, aromatów, ekstraktów roślinnych czy silikonów (najczęściej dodawanych do produktów do włosów). Najkorzystniejszy dla nas jest 100% naturalny olej – kosmetyk z natury.

TOP 7. Najlepsze olejki arganowe

A oto olejki arganowe, które zdecydowanie zasługują na miano najlepszych. Uszeregowane od tych, które są najczęściej wybierany i polecane przez profesjonalistów. Sprawdź je!

1. OLEJ ARGANOWY NANOIL

Nanoil - najlepszy olejek arganowy

Niezastąpiony w codziennej pielęgnacji ciała, twarzy, włosów czy paznokci. Olej arganowy Nanoil to 100% cennego oleju z orzechów arganowych, zimnotłoczonego, nierafinowanego, organicznego i certyfikowanego (Ecocert). Zamknięto go w zgrabnej butelce z ciemnego szkła (50 ml) z wygodną pipetą, aby łatwiej dozować nasycone zdrowiem krople. Olej arganowy Nanoil jest bogaty w składniki odżywcze, a przy tym bardzo lekki, nieobciążający i niezbyt tłusty. Wchłania się chwilę po nałożeniu i sprawia, że skóra odzyskuje piękny, młody wygląd, a włosy stają się mocniejsze i bardziej elastyczne. To naturalny zamiennik wielu kosmetyków, idealny do olejowania włosów, do mycia twarzy i demakijażu olejem, pod makijaż lub jako odżywka do paznokci. Zaskakuje nie tylko mnogością zastosowań, ale też kompleksowym działaniem. Wystarczy wejść na www.nanoil.pl i zamówić olej arganowy Nanoil, aby przekonać się, jak dobry kosmetyk to jest.

2. OLEJ ARGANOWY THE ORDINARY

Tłoczony na zimno jest również marokański olej arganowy The Ordinary. Marka słynąca z serum do twarzy, ma w swojej ofercie również czysty olejek arganowy bez alkoholu i silikonów. Ma niewielką pojemność (zaledwie 30 ml), zamknięty jest w szklanej butelce z pipetą i białą etykietą, a jego konsystencja jest dość lekka. Można stosować go na skórę suchą i wrażliwą oraz do włosów, które wymagają wygładzenia i wzmocnienia. Dla niektórych problematyczny może być tylko naturalny, dość intensywny zapach oleju arganowego The Ordinary, ale jest to gwarancja tego, że nie ma tu zbędnych dodatków.

3. OLEJ ARGANOWY MOROCCANOIL

Moroccanoil kojarzymy głównie z produktami do włosów na bazie marokańskiego oleju arganowego, ale w ofercie marki króluje również Pure Argan Oil. Ten czysty, tłoczony na zimno i nierafinowany olej arganowy przeznaczono do ciała, twarzy i włosów. Nie ma zbędnych dodatków (50 ml czystego oleju arganowego), jest dobrej jakości i wygląda naprawdę elegancko, ale nadal nie tłumaczy to niebywale wysokiej ceny tego produktu. Olej arganowy Moroccanoil kosztuje krocie, a oferuje jedynie działanie odżywcze, nawilżające i upiększające. Plusem jest jedwabista formuła, która szybko się wchłania, nie zapycha porów i nie przetłuszcza włosów, ale za to pozostawia uczucie aksamitnego wygładzenia.

4. OLEJ ARGANOWY JOHN MASTERS ORGANICS

Kolejny olej arganowy również jest z wysokiej półki i kosztuje zdecydowanie za dużo. To propozycja od marki John Masters Organics, słynącej z produktów organicznych i naturalnych. Mamy tu zamknięty w butelce z ciemnego szkła (50 ml) olej o złocistym kolorze i orzechowym zapachu, którego stosowanie ułatwia prosta, szklana pipeta. To olejek odpowiedni dla każdego rodzaju włosów i skóry, ale nie dla tych, którym przeszkadza mocno orzechowy zapach tego naturalnego kosmetyku. Olej arganowy John Masters Organics to bogactwo witaminy E i zdrowych tłuszczów, a więc skutecznie wzmacniający, odmładzający i chroniący kosmetyk. Zapewnia jędrność skórze i elastyczność włosom.

5. OLEJ ARGANOWY MOKOSH

Czysty olejek arganowy Mokosh to z kolei kosmetyczna propozycja dla tych, którzy wolą naturalne półprodukty. W szklanej butelce z ciemnego szkła zamknięto tu tłoczony na zimno, nierafinowany i organiczny olej arganowy, który można stosować np. jako dodatek do kosmetyków, składnik domowych mieszanek, ale też samodzielnie. Plusem jest całkiem dobra cena i dostępność w dwóch pojemnościach (12 ml oraz 100 ml). Olej arganowy Mokosh to uniwersalny kosmetyk do pielęgnacji, kąpieli i masażu, a także wielu innych zastosowań, bo przy tak naturalnym produkcie ogranicza nas tylko wyobraźnia i nasze potrzeby.

6. OLEJ ARGANOWY TIMELESS

Ciekawa propozycja to również olej arganowy Timeless. To prawdziwie minimalistyczny kosmetyk, bo jego buteleczka z jasnego, mrożonego szkła ozdobiona jest etykietą, na której widnieje tylko nazwa (Argan Oil PURE) oraz pojemność (30 ml). Całość jest utrzymana w bieli i wygląda nieco szpitalnie. Wewnątrz kryje się tłoczony na zimno olej arganowy, silny przeciwutleniacz i źródło cennej witaminy E. Pielęgnuje skórę, chroni ją przed utratą nawilżenia i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a do tego wspiera nas w codziennym dbaniu o włosy. Olej arganowy Timeless jest przy tym łatwy w zastosowaniu – wystarczy wmasować 2-3 krople oleju w skórę lub wetrzeć we włosy.

7. OLEJ ARGANOWY OGX

Ostatnia propozycja to olejek arganowy OGX przeznaczony do pielęgnacji suchych, łamliwych i niezdyscyplinowanych włosów. Pomaga wygładzić i zregenerować pasma, dzięki temu, że głównym składnikiem jest tutaj marokański olej arganowy. Doskonale wchłaniający się i dostarczający ogromu składników odżywczych tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Niestety olej arganowy OGX to nie jest (zgodnie z tym, co napisano na etykiecie) czysty olejek z orzechów arganowych, a jego mieszanka z silikonami, alkoholami, barwnikami i aromatami. Stąd, mimo dużej popularności produktów marki OGX, ten olej arganowy znajduje się na ostatnim miejscu tego niewielkiego zestawienia – są lepsze olejki.