Chcesz mieć biały uśmiech? Przeczytaj koniecznie!

Uśmiech posiada magiczną moc – dzięki niemu można zdobyć sympatię i zaufanie ludzi oraz łatwiej załatwić wiele spraw. Naukowcy z przeprowadzonego eksperymentu wywnioskowali, że osoby, które się uśmiechają są postrzegane jako bardziej życzliwe i szczere. Niestety, wiele czynników sprawia, że zęby zmieniają swój odcień. Co zrobić, aby zęby były bielsze?

Piękny, zadbany uśmiech dodaje niesamowitego uroku każdej osobie. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi robi co w ich mocy, aby ich zęby wyglądały estetycznie i przyciągały liczne spojrzenia.  Bardzo często bywa tak, że są nawyki, które można zmienić, by uśmiech stał się jaśniejszy. W sklepach dostępnych jest wiele produktów stworzonych z myślą o bielszych zębach m.in. past do zębów, płynów do płukania czy gadżetów do mycia. Na które rozwiązanie warto się zdecydować?

Dlaczego zęby zmieniają odcień na ciemniejszy?

Chcesz uczynić ze swojego uśmiechu niepodważalny atut, ale przeszkadzają Ci żółte plamy na zębach? Niestety, z przebarwieniami zmaga się wielu ludzi. Należą do tej grupy m.in. osoby, które nałogowo palą papierosy – ich uzębienie pod wpływem substancji zawartych w wyrobach tytoniowych stopniowo zmienia kolor. Na przebarwienia narażeni są również wielbiciele mocnej, aromatycznej kawy, herbaty czy napojów typu cola. Nie będą zadowoleni również wielbiciele napojów alkoholowych, ponieważ wino też znajduje się na czarnej liście. Intensywna barwa tych napojów niekorzystnie wpływa na stan szkliwa, a zęby wyglądają ciemniej.

Na następnymi „winowajcami” powodującymi przebarwienia są ostre potrawy i przyprawy o intensywnym zabarwieniu. Na żółte plamy na zębach narażeni są wszyscy, których dieta obfituje w cukry proste, nawet te pozyskane z owoców i warzyw. Kolejnym czynnikiem powodującym zmianę odcienia uzębienia jest przyjmowanie niektórych z leków – to efekt uboczny ich stosowania. Zęby mają tendencję do żółknięcia również pod względem czynników genetycznych i wieku.

Pasta, płyn do płukania, dieta – Twoi sprzymierzeńcy!

Zastanawiasz się ci robić, żeby zęby były bielsze? Naturalne, domowe sposoby interesują Cię najbardziej? Jednym z najlepszych sposobów jest ograniczenie cukru w codziennych produktach. Takie działanie nie tylko ograniczy powstawanie przebarwień, ale przede wszystkim w dłuższej perspektywie przełoży się na lepszą kondycję Twojego uzębienia.

Sprawdzone sposoby na bielszy uśmiech polegają również na stosowaniu past do zębów o działaniu wybielającym oraz do dokładniejszego czyszczenia jamy ustnej – łącznie z językiem. Raz w tygodniu możesz myć zęby sodą oczyszczoną – pamiętaj tylko, że nie można Ci jej połknąć, a usta powinnaś dokładnie wypłukać. Owocny często okazuje się także płyn do płukania jamy ustnej. Nie można zapominać również o doborze odpowiedniej szczoteczki do zębów i jej systematycznej wymianie. Wielu stomatologów zaleca łączenie szczotkowania tradycyjnego ze szczoteczką soniczną.

Jak widzisz, posiadanie bielszego uśmiechu jest na wyciągnięcie ręki. Zmiana swoich codziennych nawyków pozytywnie wpłynie nie tylko na wygląd zębów, ale także ich kondycję w ogóle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *