Dobre serum do twarzy? Sprawdź, czy ma w składzie witaminę C!

Dziś nikt, kto na poważnie traktuje pielęgnację cery, nie wyobraża jej sobie bez dobrego serum do twarzy. Dobrego – czyli właściwie jakiego? Po czym poznać dobre serum i jaki składnik NAPRAWDĘ pielęgnuje i regeneruje skórę? Nie wiesz, jakie serum do twarzy wybrać? Tak naprawdę dobre serum nie musi kosztować tyle, co 5 Twoich pensji. Ważne, by miało dobry skład, a na liście INCI wysoko musi znaleźć się witamina C. Dlaczego warto w nią inwestować? Co dają Ci kosmetyki z witaminą C? Jaka forma witaminy C jest najlepsza w serum?

Dlaczego należy stosować serum?

Dlaczego serum jest ważniejsze niż krem do twarzy? Jeszcze kilka dekad temu serum było całkowicie nieznane. Kobiety stosowały jedynie krem do twarzy i to jeden, ten sam na dzień i na noc, o kilku składnikach, do każdej cery i na każdą porę roku.

Oczywiście jest w tym sporo przesady, jednak ten przykład obrazuje, ze dawniej pielęgnację skóry traktowano po macoszemu i nikt nie tylko nie sprawdzał, jaki ma typ skóry, ale też nie zastanawiał się, jak głęboko pod skórę wnika krem i jaka właściwie ma moc pielęgnacji. dziś wiemy juz sporo o budowie skóruy, funkcji naskórka oraz o cząsteczkach, które mają najlepsze zdolnosci przenikania głębiej w skórę.

Okazało się, że krem działa bardzo powierzchownie, a zatem trzeba było stworzyć kosmetyk, który dotrze w głębsze warstwy naskórka i będzie miał szanse w widoczny sposób poprawić wygląd i “jakość” skóry. Tak powstało serum o małej masie cząsteczkowej, ultra-lekkie, które koncentruje swoje działanie tam, gdzie krem nie ma szans dotrzeć. Serum zapewnia zatem skórze pielęgnację z prawdziwego zdarzenia.

Dlaczego witamina C jest tak ważna?

Witamina C to najsilniejszy przeciwutleniacz, w dodatku drobiazgowo przebadany pod kątem działania na skórę. Działa doskonale, jest wszechstronna i idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry w każdym wieku.

Czy wiesz, ze promieniowanie słoneczne powoduje około 90% uszkodzeń skóry? Oprócz tego do niekorzystnych czynników przyspieszających proces starzenia zaliczamy: smog, toksyny i wszelkie używki.

Nic tak nie blokuje działania wolnych rodników, toksyn i zanieczyszczeń, jak dobra forma witaminy C. Wolne rodniki powodują przedwczesne starzenie się skóry. Przeciwutleniacze z witaminy C redukują widoczne objawy starzenia się skóry: pierwsze zmarszczki oraz poszarzałą cerę. Ponadto ma ona również właściwości ujędrniające i przeciwzmarszczkowe, przyczynia się do syntezy kolagenu i wspomaga utrzymanie elastyczności skóry, a nawet leczy trądzik, i już po kilku aplikacjach rozjaśnia, i rozświetla cerę, która wygląda na wypoczętą, młoda i zadbaną.

Witamina C – właściwości

 • Odmładza skórę.
 • Redukuje zmarszczki.
 • Rozjaśnia i rozpromienia cerę.
 • Leczy trądzik.
 • Skraca czas infekcji skórnych.
 • Redukuje zmiany skórne, blizny i przebarwienia
 • Pobudza wzrost i sprawność komórek odpornościowych.
 • Antyoksydant – chroni przed działaniem wolnych rodników, nadtlenków lipidowych oraz toksynami.
 • Nasila produkcję kolagenu.
 • Ułatwia gojenie ran.
 • Dba o dobrą kondycję ścian naczyń włosowatych.

Pamiętaj!
Organizm sam nie wytworzy witaminy C, dlatego tak istotne jest jej ciągłe uzupełnianie. Im silniejsze i bardziej odporne komórki oraz im “prężniej” działa produkcja kolagenu w skórze, tym dłużej możemy cieszyć się nienaganną i młodą cerą bez zmarszczek.

Jakiej formy witaminy C szukać w kosmetykach?

Aby witamina C była skuteczna, jej forma musi być stabilna, czyli nie utleniać się i stabilnej łatwo przyswajać przez skórę. Jej najbardziej popularna postać – kwas l-askorbinowy, nie dawała tej pewności: w kontakcie ze światłem i powietrzem łatwo się utleniała i nie była wystarczająco trwała.

Dlatego stworzono 3-O-etylowy kwas askorbinowy – obecnie najstabilniejszą, najlepszą i biodostępną postać witaminy C. W kosmetykach najskuteczniej działa ona wtłoczona do serum – dziękie temu może być transportowana do głębszych warstw skóry.

Kwas 3-0-etylo askorbinowy charakteryzuje się wyjątkową stabilnością i skutecznością, szukaj go w składzie INCI dobrego serum do twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *