Sposób na perfekcyjnie wytuszowane rzęsy. Jak to zrobić?

Malowanie rzęs to zadanie, które z pozoru wydaje się proste. Jeśli jednak chcemy wycisnąć z naszych rzęs maksimum i podkreślić je w spektakularny sposób, konieczne jest zastosowanie kilku trików. Poznaj sposób na perfekcyjnie wytuszowane rzęsy – tak długie i gęste, jak nigdy wcześniej!

Jeśli chcemy mieć piękne pomalowane rzęsy, ważne jest, jaką maskarę wybierzemy – im lepszej jakości, tym lepszy efekt uzyskamy. Powinniśmy zwrócić uwagę na dwie rzeczy: skład tuszu do rzęs i jego aplikator, bo to od nich zależy, czy właściwości tego produktu sprostają naszym oczekiwaniom.

Ale nie tylko to jest ważne!

Zdrowe rzęsy łatwiej umalować

To proste: jeśli mamy zdrowe, mocne, długie i gęste rzęsy, raczej nie będziemy mieli problemy z ich umalowaniem. Wówczas wystarczy tylko jedno pociągnięcie szczoteczką po rzęsach i stają się wyraziste.

Warto więc zacząć od pielęgnacji. Tu pojawia się jednak pytanie: jak najlepiej dbać o rzęsy? Odpowiedź jest zaskakująco prosta: odpowiednimi kosmetykami. Może to być naturalny olejek (doskonale sprawdza się tu olej rycynowy), ale też profesjonalna odżywka do rzęs, która nie tylko zregeneruje włoski, ale też przyspieszy ich wzrost i zagęści. Wystarczy tylko stosować ją regularnie.

Przygotowanie rzęs do makijażu

Nawet najlepszy tusz do rzęs nie pokaże 100% swoich możliwości, jeśli rzęsy będą źle przygotowane. Co to oznacza? Mniej więcej to, że maskara będzie rozmazywała się na zabrudzonych, tłustych rzęsach – warto więc przed przystąpieniem do makijażu wziąć wacik, płyn micelarny i oczyścić włoski.

Po wyschnięciu dobrze jest też zastosować wsparcie. Dobra baza pod tusz do rzęs pomaga przygotować włoski na maskarę, dodając im już nieco objętości i ułatwiając pokrywanie rzęs tuszem. Rolę bazy może też odegrać transparentny puder lub odrobina… mąki ziemniaczanej! Trzeba tylko przyprószyć nieco rzęsy przed ich malowaniem, aby tusz lepiej się do nich kleił i ładnie pogrubiał. Domowe patenty są czasami tymi najlepszymi!

Technika makijażu rzęs

Niezwykle ważna jest też technika makijażu oczu, czyli to, w jaki sposób malujemy rzęsy. Odpowiednio dobrana do typu naszych rzęs szczoteczka to połowa sukcesu, bo drugą jest właściwe użycie tego narzędzia. Oto zasady w makijażu rzęs, które ułatwią poprawne nałożenie maskary.

  1. Górne rzęsy malujemy od dołu, a dolne od góry.
  2. Zaczynamy zawsze od nasady rzęs, aby optycznie zagęścić ich linię.
  3. Pierwszą warstwę tuszu nanosimy, pociągając szczoteczką od nasady aż po końcówki włosków. Drugą, robiąc ten sam ruch, ale jednocześnie poruszając szczoteczką w lewo i prawo (ruchem zyzgzakowatym).
  4. Niewielkie włoski w kącikach oczu warto poprawić, używając do tego końcówki szczoteczki od tuszu, która z reguły jest zwężona.

Po pomalowaniu rzęs tuszem

To nie koniec! Po nałożeniu maskary warto pamiętać jeszcze o kilku prostych zasadach, dzięki którym efekt będzie jeszcze lepszy.

Po pierwsze, ewentualne plamy od tuszu trzeba wytrzeć, a najlepiej zrobić to patyczkami higienicznymi. Ich niewielkie końcówki ułatwiając dotarcie w kąciki oczu i sprawne wymycie osypanej maskary lub plamek np. spod dolnych rzęs. Dzięki temu prostemu zabiegowi unikniemy efektu pandy.

Po drugie, rzęsy po pomalowaniu trzeba rozczesać – gdy naniesiemy już odpowiednią ilość maskary, efekt będzie satysfakcjonujący, a tusz zaschnie, warto użyć osobnej, czystej szczoteczki i rozczesać rzęsy. W ten sposób pozbędziemy się ewentualnych grudek i rozczeszemy rzęsy, które mogą się przez przypadek skleić podczas malowania. Da nam to gęstsze i wyrazistsze rzęsy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *