Wypadanie włosów – zmierzamy się z mitami i je obalamy!

Mitem jest stwierdzenie, że włosy wypadają nam od chodzenia do fryzjera i farbowania włosów.

Gdy fryzjer ma wiedzę i profesjonalne produkty, nie powinniśmy się martwić. Faktem jest jednak to, że czasem fryzjer przez nieodpowiednią technikę uszkadza włosy, przez co ulegają one złamaniu nawet tuż u nasady, co może sprawiać wrażenie, że po wizycie włosy wypadły.

Mitem jest mówienie, że picie ziół zastąpi wizytę u specjalisty.

Domowe sposoby mogą pomóc i nieco złagodzić wypadanie włosów. Jednak aby całkowicie pozbyć się tego problemu, należy bezapelacyjnie zgłosić się do lekarza. Najlepiej zgłosić się do dermatologa lub trychologa, który ustali plan leczenia.

Kolejny mit do obalenia brzmi: ścięcie włosów sprawi, że przestaną wypadać. 

Podczas wizyty u fryzjera z reguły zostaje ścięta ich najrzadsza partia. Na skutek tego włosy zyskują objętość i jest to fakt. Natomiast jeśli nie pozbędziemy się przyczyny wypadania włosów, to samo podcięcie nie zniweluje tego problemu.

Wypadanie włosów częściej dotyka mężczyzn – mit!

Badania pokazują, że zarówno kobiety jak i mężczyźni napotykają ten problem na niemal tym samym poziomie. Skąd więc wziął się ten mit? Przyczyną może być to, że kobiety częściej próbują taki stan rzeczy ukryć (w tym celu wybierają odpowiednie uczesanie, nakrycia głowy, a czasem nawet peruki). Natomiast mężczyźni zwykle mają krótkie włosy, a czasem golą się na łyso. Z tego względu optycznie wygląda to tak, jakby mieli mniej włosów.

Wypadanie włosów dotyka tylko osoby w podeszłym wieku – kolejny szkodliwy mit, który należy obalić.

Ilość wypadanych włosów zależy głównie od dwóch rzeczy: pierwszą są geny, a drugą dieta, jaką prowadzimy. Na drugi czynnik mamy bardzo duży wpływ. Prawidłowe odżywianie, bogate w witaminy, magnes i białko jest kluczem do zachowania pięknych, bujnych włosów aż do późnych lat życia.

Używanie dużej ilości kosmetyków do włosów sprawią, że w końcu wypadną – to kolejny mit, z jakim przychodzi nam się zmierzyć.

To właśnie odpowiednio dobrane kosmetyki mogą sprawić, że włosy będą gęste, błyszczące i nie będą wypadać. Skóra głowy natomiast będzie zdrowa, a cebulki będą pobudzone do wzrostu. Prawidłowa pielęgnacja pobudza krążenie, reguluje wydzielanie sebum i przyspieszy wzrost nowych włosów.

Ostatni, ale jakże częsty mit, z którym przyszło nam się zmierzyć to stwierdzenie „Częste mycie skraca życie”.

Nie ma zalecanej ilości mycia włosów w ciągu tygodnia czy miesiąca. Nie ma norm wiekowych, czy dostosowanych do płci. Jest to sprawa zupełnie indywidualna i zależy, chociażby od trybu życia, jaki prowadzimy i  ilości wydzielanego sebum. W związku z tym nawet codzienne mycie włosów nie zaszkodzi tak, jak chodzenie w brudnych włosach, tylko po to, by umyć je dopiero np.: trzeciego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *