Jak suszyć włosy, aby ich nie niszczyć?

Czy wiedziałaś, że suszarka niszczy włosy? Im wyższa temperatura, tym większe straty dla ich kondycji i wyglądu. Dowiedz się, jak suszyć włosy, aby ich nie niszczyć i zadbać o nie w najwyższym stopniu.

Jak suszyć włosy, aby ich nie niszczyć?

1. DBAJ JUŻ PODCZAS MYCIA

Aby włosy były ładne i aby dobrze się układały oraz nie niszczały podczas suszenia, zadbaj o nie już na etapie mycia: stosuj łagodne szampony oczyszczające, np. micelarne, a ponadto zawsze nakładaj po myciu dobraną do rodzaju Twoich włosów odżywkę. Dzięki temu wzmocnisz włosy i sprawisz, że ich kondycją podczas suszenia będzie lepsza.

2. NIE TRZYJ MOKRYCH WŁOSÓW

Ile razy zdarzyło Ci się wycierać mokre włosy w ręcznik? A czy wiesz, że wilgotne włosy są bardziej narażone na mikrourazy? Dlatego staraj się nie trzeć ich, tylko delikatnie odciskać w ręcznik, aby nadmiar wody wsiąkł w tkaninę frotté. Dzięki temu nie zniszczysz struktury włosa i będzie on cały czas mocny i piękny. Im częściej trzesz włosy, tym mocniej niszczeją.

3. ROZCZESZ DELIKATNIE

Podobnie ma się rzecz, jeśli chodzi o rozczesywanie zarówno mokrych pasm po myciu, jak i suchych na co dzień. Staraj się nie szarpać ich i nie ciągnąć. Rozczesywanie zacznij od dołu, stopniowo kierując się ku wyższym partiom fryzury. Do czesania używaj grzebieni z szerokim rozstawem zębów: właśnie takie nie plączą włosów i nie szarpią ich, nie powodują też żadnych kołtunów.

4. SIĘGNIJ PO SPRAY TERMOOCHRONNY

To prawdziwy hit, jeśli chodzi o zabezpieczenie włosów przed wysoką temperaturą! Termoochronny spray można używać na wilgotne włosy tuż przed suszeniem, oraz na suche włosy przed prostowaniem czy modelowaniem. Dobry spray termoochronny nie tylko zabezpieczy, ale też odżywia włosy, ponieważ może zawierać składniki rewitalizujące, typu płynny jedwab, witaminy, olejki.

5. USTAW SUSZARKĘ NA NISKĄ TEMPERATURĘ

Optymalna temperatura podczas suszenia włosów to 40 stopni Celsjusza – właśnie taka nie niszczy włosów, gdyż nie wytrąca wody z ich wnętrza. Niestety najczęściej suszymy włosy w temperaturze powyżej 60 stopni Celsjusza. Jeśli masz możliwość – zmniejsz temperaturę suszenia, a na sam koniec susz włosy zimnym nawiewem. To domyka łuski i sprawia, że włosy są odporne na uszkodzenia, a przy tym zyskują gładkość i piękny blask.
Życzymy udanej pielęgnacji włosów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *