Jak zadbać o skórę po kwasach?

Kuracje z kawasami stały się bardzo modne i dziś takie zabiegi możemy wykonać nawet w domu. Istnienie mnóstwo kwasowych kosmetyków, które z powodzeniem możemy stosować samodzielnie i przynoszą one świetne rezultaty, jeśli będziemy wiedzieć, jak zadbać o skórę po kwasach. Od tej pielęgnacji zależy, czy zabieg się uda i jak będzie finalnie wyglądała cera!

Jak zadbać o skórę po kwasach? Porady

1. Chroń skórę przed słońcem – stosuj blokery

Czy wiesz, że skóra po kwasach potrzebuje czasu, by się w pełni odbudować? Chodzi gównie o wierzchnią warstwę naskórka. Po takich zabiegach cera jest zatem “odsłonięta” i bezbronna, bywa też zaróżowiona i nadwrażliwa na czynniki zewnętrzne, szybkie zmiany temperatury, mróz i wiatr, a w szczególności na szkodliwe promieniowanie słoneczne, które może na takie skórze powodować przebarwienia. Dlatego tak ważne jesty, by po kuracji kwasami nakładać kremy z jak najwyższym filtrem, lub specjalne blokery, które nadają się zamiast bazy pod makijaż.

2. Unikaj sauny

Po kwasowych kuracjach nowy naskórek staje się dużo cieńszy i odsłaniają się drobne naczynka krwionośne. Wysoka temperatura, jaka panuje w saunie prowadzi do ich rozszerzania, następnie pękania. Wtedy na twarzy pokazują się nieestetyczne, czerwone żyłki, tzw. pajączki, które można zamknąć jedynie laserowym zabiegiem kosmetycznym. Takie przegrzanie po kwasowych zabiegach powoduje też ekstremalny wysiłek, ćwiczenia na siłowni, a także ciepłe kąpiele. Dlatego najlepiej w czasie pierwszych dni po kuracji je ograniczyć.

3. Ogranicz makijaż do minimum

Skóra po kuracji kwasami jest – jak wspomnieliśmy – odsłonięta, a zatem niestety łatwiej łapie wszelkie urazy. Ciężkie, komedogenne składniki w kosmetykach kolorowych, w tym w podkładach mają na skórę bardzo niekorzystny wpływ. Podczas aplikacji podkładu dotykamy skóry, wiec możemy przenosić na nią szkodliwe mikroorganizmy i bakterie, które zamiast polepszyć – tylko pogorszą stan naszej skóry. Jeśli nie możesz obejść się bez makijażu, wybierz lekki i przyjazny skórze, koreański krem BB, który ma nie tylko malować, ale też pielęgnować skórę. Idealnie nada się także puder lub podkład mineralny, ponieważ te kosmetyki zostały wynalezione specjalnie dla skór po zabiegach kosmetycznych. Mają sprzyjać gojeniu i poprawiać kondycję oraz wygląd skóry.

4. Oczyszczaj skórę delikatnymi preparatami

Po kwasowych kuracjach łatwo o podrażnienie i dyskomfort skóry, dlatego postaraj się, aby wszystkie Twoje kosmetyki, w tym również te do oczyszczania były łagodne i miały działanie kojące. Idealnie nadają się specjalne pianki do mycia dla wrażliwej skóry, lub rewitalizujące, naturalne olejki, którymi nie tylko oczyścisz skórę, ale też zmyjesz makijaż. Na noc warto też stosować specjalny, regenerująco-kojący krem do twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *