Jak zmyć olej po olejowaniu włosów? Najlepsze metody!

Zaczęłaś olejować włosy, ale masz problemy ze zmyciem oleju? Jak to zrobić, by nie przeciążyć włosów? Pora  dowiedzieć się, jak wygląda mycie włosów po olejowaniu, by pasma nie były tłuste i posklejane w strączki. Zapraszamy!

Czym zmyć olej z włosów – po pierwsze szampon

Najpopularniejszą metodą zmywania oleju z włosów po olejowaniu, jest oczywiście wymycie ich szamponem, ale musi być on odpowiedni, gdyż nie wszystkie domyją ciężkie cząstki olejków. Zbyt delikatny szampon nie jest w stanie poradzić sobie z olejem, dlatego zmień go, sięgając po szampon micelarny – jego cząstki w mig wychwycą wszelkie zanieczyszczenia oraz tłuszcze, aby zmyć je z włosów i pozostawić pasma idealnie czyste oraz pełne lekkości.

Czym zmyć olej z włosów – po drugie emulgowanie

Słyszałaś już o tej metodzie? Obco brzmiące “emulgowanie” to jedna z najskuteczniejszych metod zmywania oleju! Ponadto wcale nie jest skomplikowana! Polega na tym, że tuż przed samym umyciem włosów szamponem, czyli na wciąż naolejowane włosy, nakładamy porcję maski lub odżywki – nie ma znaczenia, jaki to rodzaj kosmetyku.  Taki kosmetyk neutralizuje działanie oleju, czyli sprawia, ze tłuszcz łączy się z odżywką i doskonale zmywa się z włosów. Potem należy oczywiście spłukać odżywkę i umyć włosy szamponem. Jest to metoda bardzo prosta i niewymagająca specjalnych umiejętności.

Co zrobić, żeby zmywanie oleju z włosów po olejowaniu było łatwe ?

Jeśli chcesz, by olejowanie przebiegało sprawnie i nie przeciążyło Ci włosów – stosuj poniższe wskazówki.

  1. Dobierz najlepszy dla siebie olej, dobrany do porowatości włosów.
  2. 2Wybierz lekki olej, który nie przeciąży włosów i łatwo się z nich zmywa, np. lniany, ze słodkich migdałów, nasion bawełny. Z kolei ciężki i trudny do zmycia jest olej rycynowy – on z całą pewnością wymaga zemulgowania.
  3.  Nie przesadzaj także z ilością oleju – wcale nie musisz nakładać go dużo. Okazuje się, że wystarczy około 10 ml oleju, aby pokryć całe włosy i skórę głowy.
  4. Liczy się też czas olejowania włosów. Czasami, przy włosach skłonnych do przetłuszczania, lepiej nałożyć olejek na kwadrans, niż na kilka godzin. Okazuje się bowiem, ze długi czas olejowania może przyczynić się do tego, że włosy będą bardzo tłuste i ciężkie, trudne do umycia, a dodatkowo przyklapnięte i przeciążone.
  5. Jeśli nic nie pomaga i ciągle czujesz, że włosy są zbyt tłuste i przeciążone – nie nakładaj oleju na całej długości; stosuj go jedynie na końce włosów – to z pewnością je odżywi i wzmocni, ale bez nieestetycznych strąków!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *