Niacynamid – jak działa witamina B na cerę? Będziesz zaskoczona!

Witaminy są dla skóry czym woda dla roślin. Odżywiają, regenerują, wspierają procesy odnowy w komórkach skóry, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Jedną z doskonalszych witamin w pielęgnacji cery jest witamina B 3, czyli niacnamid, a dokładnie: amid kwasu nikotynowego. Nie dość, że spektakularnie poprawia wygląd skóry, to jeszcze wspiera działanie innych cennych witamin (A, C, E). Dowiedz się co zyskasz dzięki witaminie B3.

Witamina B3 – czym jest?

Amid kwasu nikotynowego, określany inaczej jako niacynamid, niacyna wchodzi w skład substancji zaangażowanych w łagodzenie skutków stresu oksydacyjnego w komórkach, Oznacza to, że jest silnie odmładzającym antyoksydantem, wspierającym procesy odnowy w skórze. Pomaga w łączeniu i naprawieniu wiązań aminokwasów, które odpowiadają za elastyczność skóry.
Czy wiesz, że zbyt mała ilość witaminy B w organizmie prowadzi do pelagry, czyli do szorstkości skóry? Witamina B3 ma istotny, pozytywny wpływ na funkcjonowanie i stan cery. W znacznym stopniu wpływa na poziom jej ukrwienia, poprawia mikrokrążenie skórne, więc pobudza komórki skóry do regeneracji. Ale to tylko jedna z nielicznych cech witaminy B3 Profitów jest więcej. Co jeszcze może zyskać Twoja cera, gdy włączysz niacynamid do pielęgnacji?

Niacynamid – jak działa na skórę?

  • zapobiega TEWL – transepidermalnej utracie wody przez naskórek,
  • wpływa na produkcję kolagenu i elastyny,
  • wzmacnia działanie innych witamin,
  • poprawia nawilżenie i elastyczność skóry,
  • działa łagodząco i przeciwpodrażnienieniowo,
  • łagodzi przebieg chorób dermatologicznych skóry,
  • Rozjaśnia przebarwienia,
  • Jest silnym antyoksydantem.

Niacynamid – zastosowanie w kosmetykach; gdzie go szukać?

Witamina B3 jest stosowana w kremach rewitalizujących, przeciwsłonecznych, rozjaśniających przebarwienia. Jej przeciwzapalne wspomaga w pielęgnacji trądziku, więc często jest składnikiem wszelkiego typu kremów i maści antytrądzikowych.
Ponadto niacynamid zmniejsza wydzielanie sebum, równoważy łojotok i jest doskonałym składnikiem serum czy kremów dla skóry tłustej i trądzikowej. Utrzymuje cerę w ryzach, zmniejsza świecenie oraz podtrzymuje matowy efekt na skórze. Obecnie możesz j znaleźć w kosmetykach o dobrym składzie-naturalnych, matujących, które dodatkowo nawilżają i pielęgnują cerę.
Jeśli szukasz dobrego kremu do twarzy z witmin B3, szukaj produktów, które oprócz niej zawierają też szereg innych witamin – wówczas w pełni wykorzystasz dobrodziejstwo tej witaminy na cerę.
Czy wiesz, że niacynamid znajduje się też w preparatach zapobiegających rozstępom? Ponadto jest też cennym składnikiem rnego rodzaju maści, które poprawiają ukrwienie i leczą odmrożenia skóry.
Ponieważ stosowany miejscowo większej dawce wywołuje uczucie ciepła i pobudza metabolizm komórek, niacynamid jest też istotnym składnikiem kremów anty aging.
Sięgaj o niego jako składnik kosmetyków do włosów, jeśli chcesz poprawić ich kondycję włosów, ograniczyć ich nadmierne wypadanie, wzmocnić i zregenerować mikrouszkodzenia na powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *