Q&A – krem pod oczy – wszystko co musisz wiedzieć!

Skóra wokół oczu jest cienka i delikatna. Nieustannie narażona jest na działanie czynników zewnętrznych i  łatwo ulega podrażnieniom. To właśnie tu najszybciej pojawiają się też zmarszczki  i linie mimiczne. Dlatego odpowiednia pielęgnacja i codzienne dostarczanie składników odżywczych jest takie istotne. Najważniejszym kosmetyki jest oczywiście krem pod oczy. czy wiesz, jak wybrać najlepszy, jak go prawidłowo nakładać i jakie składniki powinien zawierać dobry krem pod oczy? Odpowiadamy!

Kiedy należy zacząć stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych pod oczy?

Młode osoby po 20 roku życia zastanawiają się, czy już zacząć stosować krem po oczy, cz też  wystarczy zwykły  krem nawilżający, który nakłada się na całą twarz?

Niestety nie  ma jednoznacznej odpowiedzi, a to dlatego, że wiek skóry często nie pokrywa się z wiekiem z metryki. W zasadzie każdy wiek jest dobry, aby zacząć dbać o skórę pod oczami. Jesli zaczniesz robić to wcześniej – unikniesz odwodnienia skóry, które wiąże się z przedwczesnymi zmarszczkami.

Dlatego istnieją kremy pod oczy dla skóry  20+. W tym wieku jednak można używać zwykłego kremu nawilżającego pod oczy lub żelu z dodatkiem świetlika.

Jakie składniki powinien zawierać dobry krem pod oczy?

Skład kremu pod oczy przekłada się na jego działanie i skuteczność, dlatego musi on odgrywać kluczową rolę podczas wyboru. nawet, jesli masz cerę dojrzałą, to pamiętaj, ze twój krem pod oczy powinien być przede wszystkim nawilżający, dlatego dobrze, jesli w jego składzie jest kwas hialuronowy – to jeden z najbardziej liczących się nawilżaczy dla skóry. W przeciwzmarszczkowych kremach powinien znaleźć się retinol,ponieważ spłyca zmarszczki, odnawia naskórek i  pobudzi produkcję kolagenu. Sprawdź też, czy twój kem po oczy zawiera silne przeciutleniacze, czyli antyoksydanty, takie jak np. witamina C, która rozjaśnia zasinienia i rozświetla zmęczoną skórę. Obrzęk i worki pod oczami zmniejszy z kolei krem z kofeiną, która poprawi mikrokrążenie.

Krem pod oczy na dzień i na noc – co je różni?

Nie każdy wie o tym, że niektóre kremy nie sprawdzą się podczas dziennej pielęgnacji skóry. Są ciężkie, mają bogatą konsystencję do stosowania wyłącznie na noc. Dzienne kremy pod oczy  powinny być lekkie, łatwo się wchłaniać oraz chronić delikatną skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, oraz promieniowaniem słonecznym. Muszą także nadawać się pod makijaż. Z kolei dobry krem pod oczy na noc musi być gęstszy, bardziej odżywczy i bardziej tłusty, by zregenerować zmęczoną skórę i sprawić, że po obudzeniu będzie ona wyglądać pięknie.

Jak poprawnie stosować krem pod oczy?

To ważne, by dobrze go nakładać. Jak stosować krem pod oczy?

Pamiętaj, by robić to na oczyszczoną skórę. Zrób demakijaż, stosując odpowiedni produkt do zmywania kosmetyków kolorowych. Przed nałożeniem kremu możesz wykonać delikatny masaż okolic oczu. To pobudzić krążenie i zwiększy chłonność kremu. Możesz to zrobić masażerem, np. specjalnym jadeitowym wałkiem.

Ważne, abyś nie rozsmarowywała kremu pod oczami, ponieważ w ten sposób naciągasz skórę. Zamiast tego delikatnie go wklepuj opuszkami palców. Ważny jest też kierunek nakładania kremu: zacznij od zewnętrznej strony oka, przesuwając palec w kierunku wewnętrznym. Pamiętaj, także, by nie aplikować kremu pod oczy na ruchomą powiekę, gdyż może przedostać się do oka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *