Te rzeczy bardzo postarzają twarz! Poznaj je i unikaj!

Każda z nas chce wyglądać zawsze młodo i nie dodawać sobie wieku. Potrafimy bez mrugnięcia okiem wydać straszne pieniądze na nowy, świetny krem do twarzy, a później zaliczamy wpadki, które postarzają cały wygląd. Jeśli nie wiesz, o jakie chodzi – sprawdź, czy przypadkiem Ty także ich nie zaliczasz. Oto kilka rzeczy, które znacznie postarzają twarz. 

1. OPALENIZNA 

Jeśli jest delikatna i jedynie rozpromienia cerę, by stworzyć wizerunek skóry muśniętej słońcem – wszytsko jest w porządku. Jeśli jednak okazuje się, ze twoja opalenizna jest ciemna, mocna a Ty wyglądasz wręcz nienaturalnie brązowo – zastanów się, czy nie nadużywasz dobrodziejstw słońca. Pamiętaj też, że bieganie zimą do solarium jest passe – pomarańczowa skóra kontrastuje z tą białą porą roku. Ponadto warto pamiętać, że zarówno słońce, jak i solarium mają bardzo niekorzystny wpływ na skórę. To właśnie promieniowanie najszybciej i najmocniej przyczynia się do starzenia się skóry, dlatego, zamiast opalać się na brązowo – po prostu stosuj kremy z wysokim filtrem.

2. ZBYT CIEMNY KOLOR WŁOSÓW

To prawda znana od dziesięcioleci: ciemny kolor dodaje powagi, ale także postarza. Dlatego jeśli zamierzasz przyciemnić włosy – pamiętaj, ze nie każdemu jest dobrze w czarnym kolorze. Czarne włosy nie wyglądają naturalnie, wiec jeśli się na nie decydujesz, wybierz raczej odcień ciemnego brązu, czy gorzkiej czekolady. Jeśli nie jesteś pewna, jak będziesz wyglądać w takim kolorze, wypróbuj najpierw specjalną aplikację, dzięki której możesz ujrzeć siebie w różnych odcieniach, w tym także czarny, Dopiero jeśli okaże się, ze ten kolor naprawdę do Ciebie pasuje – zdecyduj się na zmianę koloru.

3. MATOWY MAKIJAŻ

Matowa cera to coś, o czym marzą posiadaczki skóry tłustej, trądzikowej, wiecznie świecącej, która nieładnie błyszczy się już od kilku godzin po nałożeniu makijażu. Co robią wtedy zwolenniczki matu? Nakładają dużą ilość pudru, a to stwarza efekt nienaturalnej maski na buzi. Twarz nie ma wyrazu, nie ma na niej żadnej gry świateł, a my wyglądamy, jakbyśmy natychmiast potrzebowały konturowania. Pamiętaj też, że skóra w swoim naturalnym wydaniu nigdy nie jest matowa. Dlatego wygląda bardzo sztucznie. Jeśli musisz zmatowić skórę – rób to w wybranych, strategicznych miejscach, a także użyj konturowania i zgrabnie operuj rozświetlaczem, by nie zaliczyć makijażowej wpadki i pozbyć się efektu maski.

4. BRAK LUB NIEDOSTATECZNA ILOŚĆ SNU

Sen to nasz naturalny kosmetyk. Jeśli niewystarczająco się wysypiamy, sprowadzamy na swoją skórę i cały wygląd swego rodzaju katastrofę. Żaden filtr i żaden odkład nie jest w stanie przykryć zmęczenia na twojej twarzy. Oczy są podkrążone, przekrwione, skóra matowa i poszarzała, mamy worki pod oczami i zdecydowanie nie wyglądamy wówczas kwitnąco ani młodzieńczo. Dlatego pamiętaj, żeby zawsze się dostatecznie wysypiać.  Ponadto podczas snu zachodzą intensywne procesy regenerujące skórę – jeśli śpimy zbyt mało, komórki skóry nie mają szans się odnowić. Sen działa lepiej niż krem do twarzy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *