Wszystko, co musisz wiedzieć o laminacji rzęs!

Piękne, długie i podkręcone rzęsy.. brzmi to jak marzenie każdej z nas, prawda? Co jeśli natura nas takimi nie obdarzyła, a w zamian za to mamy dość proste i krótkie rzęsy? Dodatkowo masz już dość ciągłego używania tuszu, który w dodatku rozmazuje się, ale z drugiej strony nie masz ochoty ich przedłużać.  Odpowiedź jest niezwykle prosta: laminacja! Ten zabieg wydobędzie ukryte piękno z Twoich rzęs. Jest to najbardziej naturalny sposób na piękne rzęsy i zalotne spojrzenie!

Czym właściwie jest laminacja rzęs?

Jest to profesjonalny zabieg wykonywany w salonach kosmetycznych. Polega na nałożeniu na rzęsy wartościowej odżywki, jaką jest olejek keratynowy. Zabieg ma na celu wzmocnienie, odżywienie i piękne podkreślenie rzęs.

Na czym polega zabieg? 

Zabieg składa się z kilku etapów. Całość trwa około 60-90 minut.

  1. Na początku stylistka rzęs odtłuszcza rzęsy, a także zabezpiecza dolne przed sklejeniem z górnymi.
  2. Ten krok jest kluczowy. Stylistka za pomocą specjalnego wałeczka nawija każdą rzęsę osobno, a następnie kładzie na nie preparat odżywczy. Dzięki temu rzęsy są pięknie wywinięte, podkręcone, a także odżywione od wewnątrz.
  3. Gdy olejek keratynowy wyschnie, następuje nałożenie na rzęsy specjalnej farby w kolorze czarnym bądź brązowym (według preferencji). Dzięki temu nasze rzęsy staną się idealnie czarne, niczym po najlepszej maskarze.
  4. Po wyschnięciu farbki, stylistka aplikuje keratynę w celu utrwalenia efektów.

Co po zabiegu? 

Przez 24 godziny po zabiegu nie należy moczyć rzęs, ponieważ w tym czasie preparaty jeszcze się wchłaniają. Po upływie tego czasu jak najbardziej można umyć twarz, a nawet iść na basen czy saunę. Istotne jest również to, że po zabiegu laminacji w razie potrzeby można tuszować rzęsy (w przeciwieństwie do zabiegu przedłużania rzęs).

Jak długo utrzymują się efekty?

Jest to sprawa mocno indywidualna, ale średnio efekty utrzymują się od 4 do 8 tygodni. Po tym czasie można ponownie udać się na zabieg. Warto dodać, że dzięki odżywczym preparatom, nasze naturalne rzęsy będą gęstsze i mocniejsze.

Jakie są przeciwwskazania laminacji rzęs?

Zabieg laminacji rzęs jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i nieinwazyjnym. Ważne, by wybrać profesjonalny salon i osobę, która ma do tego odpowiednie kwalifikacje. Niemniej jednak preparaty mają bezpośredni kontakt z niezwykle wrażliwą skórą, wobec tego przeciwwskazaniem jest:

  • jęczmień na oku
  • alergia na składnik któregoś z preparatów
  • podrażnienie okolic oczu
  • niedawno przebyte operacje w okolicach oczu (także plastyczne)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *