Sposoby na piękne brwi. Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi to świetne rozwiązanie, jeżeli chcemy trwale poprawić kształt, grubość i wygląd naturalnych łuków. To także ciekawa alternatywa dla kobiet, które nie mają czasu na codzienny makijaż i demakijaż brwi. Na czym polega makijaż permanentny brwi i jak przebiega krok po kroku? Czym się różni metoda piórkowa (microblading) i metoda cieniowania oraz jakie są ich zalety? Ile trwa makijaż permanentny brwi, jaka jest jego cena i jakie są o nim opinie?

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi polega na wprowadzaniu pod skórę barwnika za pomocą cienkiej igły, stąd jego trwałość. Zabieg powinna wykonywać wyłącznie wykwalifikowana kosmetyczka zwana linergistką, ponieważ jest on inwazyjny i wymaga nie tylko umiejętności, lecz także przestrzegania zasad higieny; w przeciwnym razie może dojść do zakażenia.

Makijaż permanentny brwi krok po kroku

Najpierw linergistka przeprowadza rozmowę z klientką, to znaczy pyta, jakie są jej oczekiwania co do zabiegu i jego pożądane efekty oraz wyjaśnia, czego może się po nim spodziewać. Następnie klientka podpisuje zgodę na zabieg i wypełnia ankietę, która pozwoli określić, czy jej stan zdrowia kwalifikuje ją do zabiegu.

Makijaż permanentny zaczyna się od znieczulenia łuku brwiowego za pomocą kremu z lidokainą, który potrzebuje 20 minut, aby zadziałał. Ten czas kosmetyczka może wykorzystać na przygotowanie narzędzi potrzebnych do przeprowadzeniu zabiegu. Następnie linergistka rysuje nowy kształt brwi. Szkic musi być precyzyjny i uwzględniać zarówno życzenia klientki, jak i możliwości zabiegu. Linergistka sugeruje, jaki kształt brwi będzie optymalny, i jeżeli klientka go zaakceptuje, rysuje go na skórze za pomocą kredki kosmetycznej lub nici nasączonej tuszem, którą odbija na twarzy linie w odpowiednich miejscach. Na tym etapie zabiegu należy wybrać nie tylko kształt brwi, lecz także kolor tuszu. Ten ostatni powinien być identyczny z naturalnym kolorem brwi lub minimalnie ciemniejszy, jeżeli zależy nam na ich podkreśleniu. Grunt, żeby nie był zbyt ciemny, bo po zabiegu nie będzie można go rozjaśnić (a przyciemnić – owszem).

Linergistka już może przystąpić do rysowania brwi. Jej kolejny krok jest uzależniony od wybranej metody, to znaczy:

  • albo wykonuje płytkie nacięcia w kształcie włosków za pomocą narzędzia, które przypomina metalowy długopis;
  • albo cieniuje określoną powierzchnię tak, aby uzyskać pożądany kształt brwi, za pomocą cieniutkich, sterylnych igieł.
    Później te nacięcia lub nakłucia wypełnia barwnikiem i gotowe.

Ile trwa makijaż permanentny brwi?

Czas trwania zabiegu zależy od doświadczenia linergistki i poziomu trudności ich rysunku. Cała wizyta może zająć godzinę, ale sam zabieg nie powinien potrwać dłużej niż 30 minut.

Makijaż permanentny brwi – metody

Zasadniczo wyróżnia się dwie metody makijażu permanentnego brwi:

  • metoda piórkowa, znana jako makijaż permanentny metodą włoskową lub microblading;
  • metoda cieniowania.

Metoda piórkowa (microblading) ma następujące zalety:

  • jest popularniejsza, dlatego łatwiej znaleźć doświadczoną linergistkę, która prawidłowo wykona zabieg;
  • daje bardziej naturalny efekt, bo imituje naturalne brwi;
  • dobrze kamufluje ewentualne braki w łukach brwiowych;
  • umożliwia korektę kształtu brwi, ich optyczne zagęszczenie i uzupełnienie prześwitów.

Metoda cieniowania również ma swoje dobre strony, bo:

  • jest podstawową metodą makijażu permanentnego brwi, dlatego linergistki o długim stażu na pewno mają tę technikę opanowaną;
  • daje wyrazisty efekt, więc umożliwia uzupełnienie znacznych braków i stworzenie brwi w przypadku, kiedy naturalne łuki są prawie niewidoczne;
  • w odmianie ombre pozwala na zmianę odcienia i natężenia barwnika, dzięki czemu brwi mogą być ciemniejsze na końcach, co wyostrzy ich kształt.

Makijaż permanentny brwi – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego brwi to między innymi ciąża i laktacja, infekcje wirusowe, grzybicze lub bakteryjne, cukrzyca, choroby nowotworowe, zażywanie leków sterydowych i rozrzedzających krew oraz spożywanie alkoholu przed zabiegiem.

Makijaż permanentny brwi – cena

Cena za makijaż permanentny brwi różni się w zależności od czynników takich jak renoma i lokalizacja salonu czy doświadczenie linergistki. Zbyt niska cena powinna wzbudzić nasze podejrzenia, bo może się okazać, że salon chce oszczędzić na barwnikach, dlatego stosuje niższej jakości zamienniki. Tymczasem tańsze substytuty mogą się nienaturalnie odbarwiać, na przykład na czerwono lub na zielono. Warto zapłacić więcej i uniknąć takich niespodzianek.

Makijaż permanentny brwi – opinie

Makijaż permanentny zbiera dobre opinie – większość osób ceni go za naturalny i trwały efekt. Profesjonalne salony na swojej stronie internetowe mają zakładkę, w której można je sprawdzić, ale najbardziej miarodajne będą opinie naszych znajomych, którzy przeszli ten zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *