Dobre, naturalne mydła – wprowadź je do pielęgnacji
Mydło w kostce nie cieszy się dobrą opinią – kojarzy nam się z wysuszającym kawałkiem chemii. To głównie takie mydła znajdujemy w sklepach. Oczywiście nie ma w nich nic naturalnego. Na szczęście wciąż istnieją mydła, których skład nie jest masą konserwantów, sztucznych barwników i substancji zapachowych. naturalne mydła są nieco droższe, ale mają cudowne właściwości pielęgnacyjne i skład wolny od chemicznych substancji. Poznaj naturalne mydła ich rodzaje i działanie na skórę, a nawet włosy!
Naturalne mydła – rodzaje
Kiedyś wybór takich mydeł był dość okrojony. Obecnie robi się je nie tylko dla potrzeb skóry i dla strony praktycznej, ale z pasji i miłości do naturalnej pielęgnacji. Dlatego mamy nieograniczone możliwości wybierając idealne dla nas mydło. To po prostu mnogość rodzajów, jak również wspaniałych kolorów i zapachów oraz dodatków i działania.
Rynek podbijają maleńkie mydlarskie manufaktury, w których ręcznie robione mydła zachwycają swoją niezwykłością.
Najpopularniejsze mydła naturalne na rynku? Mydło tradycyjne marsylskie, dudu osun, glicerynowe, z Aleppo czy węglowe – to oczywiście tylko niektóre z nich.
Mydło marsylskie
To klasyka mydeł naturalnych, jedno z najstarszych mydeł wykonywane według dawnej receptury, wyróżnia je ilość zawartych w nim olejów roślinnych. To mydło jest bakteriobójcze i nie ma w składzie tłuszczów zwierzęcych. Doskonałe dla całej rodziny, delikatne, można myć nim nawet noworodka.
Mydło z Aleppo
Historia zielonego mydła z Aleppo jest to bardzo dawne czasy Fenicjan. Jego ojczyzną jest Syria, ale poznał je cały świat, ponieważ mydło doskonale pielęgnuje i nawilża skórę. Teraz zielone mydło Aleppo służy do walki z trądzikiem i przetłuszczającą się skórą. Ciekawostką jest to, że mydło potrafi unosić się na wodzie! Jest oczywiście produktem naturalnym i ręcznie wytwarzanym; nie zawiera tłuszczów zwierzęcych, jego skład to olej laurowy i oliwa z oliwek.
Mydło glicerynowe
Bardzo popularne, jedno z najtańszych mydeł dostępnych na rynku, które ma dobry skład i nie zawiera substancji chemicznych. Mydło glicerynowe występuje w wielu wariantach i szerokiej gamie kolorystycznej i zapachowej. Często zawiera dodatki typu aloes, róża, lawenda lub roślinne wyciągi.
Czarne mydło
Czyli Savon Noir, to czarny, i marokański specyfik, który obecnie produkowany jest na skalę światową. Mydło wytwarzane jest tradycyjnymi metodami. Oczywiście w niczym nie przypomina znanego nam, białego mydła. Ma ponadto konsystencję pasty rozpływającej się w dłoniach pod wpływem ciepła. Idealne do wszystkich typów cery, a szczególnie zalecane do skóry z trądzikiem oraz chorobami skórnymi.
Naturalne mydła – co wchodzi w ich skład?
Szukasz dobrego mydła naturalnego? Kieruj się wymienionymi wyżej rodzajami, a ponadto sprawdzaj, c wchodzi w ich skład. Do najlepszych składników “mydlarskich” należą:
- Zmydlone oleje – w składzie INCI podane jako: Sodium Cocoate (zmydlony olej kokosowy), Sodium Olivate (zmydlona oliwa z oliwek), Sodium Ricinoleate (zmydlony olej rycynowy).
- Olejki eteryczne – w mydłach znajdziesz odprężający olej lawendowy, różany, cytrusowe, eukaliptusowe.
Roślinne wyciągi o działaniu łagodzącym np. wyciąg: z nagietka, z owsa, rumianku, lnu, ryżu. - Kosmetyczne, mineralne glinki (czarna, zielona, błękitna, biała) – to doskonały detoks i oczyszczenie.
UWAGA NA TEN SKŁADNIK!
Sodium Tallowate i oraz wszelkie składniki w nazewnictwie INCI zawierające zwrot Tallow są kontrowersyjne, ponieważ jest to zmydlony łój zwierzęcy. Pamiętaj, że to tłuszcze roślinne są wartościowe oraz lepiej się wchłaniają.
Mydło do włosów
Oczywiście każdego mydła naturalnego możesz używać do ciała, twarzy, oraz do włosów. Jednak istnieją też specjalne mydła do włosów, których składniki są dopracowane tak, by skład maksymalnie odżywiał i upiększał włosy.
Lifting i laminacja rzęs w domu – ranking wybranych zestawów
Podkręcone, wyraźnie przedłużone, a do tego pogrubione rzęsy to marzenie każdej kobiety....
Szybkie i skuteczne nawilżenie dłoni
Wiele osób zmaga się z problemem suchych, spierzchniętych dłoni. Dzieje się tak zwłaszcza...