Borowina w kosmetyce. Jak działa i jak ją stosować?
W kosmetyce stosuje się wiele różnorodnych substancji pochodzących od Matki Natury. Jedną z nich jest borowina. Zobacz, jak działa i co możesz dzięki niej zyskać. Sprawdź, jak aplikować borowinę na skórę i kiedy pojawią się pierwsze efekty.
Czym jest borowina?
Borowina jest stosowana w medycynie naturalnej, kosmetologi i podczas zabiegów SPA. Nazywana jest czarnym złotem ze względu na cenne właściwości. Pozyskuje się ją z martwych roślin i minerałów pochodzących z warstwy torfu. Borowinę stosowaną w kosmetologii rozdrabnia się na drobne granulki lub pastę. Ma działanie:
- zwiększające metabolizm komórkowy organizmu,
- przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze,
- dotlenia tkanki,
- zwiększania ukrwienie tkanek.
Co zawiera borowina?
Świeżo wydobyta borowina ma około 89% wilgotności i około 10% substancji organicznej; reszta to związki nieorganiczne. Borowina zawiera między innymi: aminokwasy, enzymy, cukry, krzemionkę, garbniki. Te składniki mają właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, ściągające, oczyszczające i aktywujące procesy immunologiczne.
Borowina w kosmetyce – zastosowanie
Borowina jest wykorzystywana do walki z cellulitem i rozstępami. Zabiegi z jej wykorzystaniem zwiększają przenikanie składników aktywnych w głąb skóry, wzmacniają włókna kolagenowe, przyspieszają krążenie krwi i limfy. Borowinę stosuje się w body wrapping, zabiegach regeneracyjnych, relaksujących i odprężających. Składniki zawarte w borowinie mają działanie antyoksydacyjne i zwalczające wolne rodniki.
Borowinę stosuje się w kąpielach rozgrzewających tkanki, poprawiających ukrwienie, odżywienie i dotlenienie. Taki zabieg przyspiesza przemianę materii, rozluźnia mięśnie i wpływa na regulację równowagi kwasowo-zasadowej. Kąpiele borowinowe są polecane po wysiłku fizycznym. Borowinę stosuje się także w rozgrzewających okładach. Dzięki nim organizm jest oczyszczany z toksyn, a skóra chroniona przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz.
Przeciwwskazaniami do takiego zabiegu są: nowotwory, nadczynność tarczycy, ciąża, zaburzenia czucia, cukrzyca, podwyższona temperatura ciała, niskie ciśnienie, świeże złamania i urazy, nadciśnienie tętnicze, wady serca, wiek dziecięcy i nastoletni, zakrzepowe zapalenie żył, stany osłabienia i wyczerpania organizmu.
Lifting i laminacja rzęs w domu – ranking wybranych zestawów
Podkręcone, wyraźnie przedłużone, a do tego pogrubione rzęsy to marzenie każdej kobiety....
Szybkie i skuteczne nawilżenie dłoni
Wiele osób zmaga się z problemem suchych, spierzchniętych dłoni. Dzieje się tak zwłaszcza...