Domowa aromaterapia
Zapachy mają ogromny wpływ na kondycję człowieka – zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Odpowiednio dobrane poprawiają humor i odprężają, a ich niewłaściwa selekcja może skutkować rozdrażnieniem i przygnębieniem. Z pozytywnych właściwości zapachów czerpie aromaterapia – metoda leczenia za pomocą olejków eterycznych. Poznaj domowe sposoby aromaterapii.
Domowa aromaterapia – sposoby: kominek zapachowy
Kominek zapachowy może mieć różny rozmiar, kształt i kolor. Aromaterapia z wykorzystaniem kominka zapachowego polega na wkropleniu do miseczki z wodą olejku zapachowego. Ciepło małej świeczki stopniowo podgrzewa i systematycznie uwalnia aromat olejku.
Domowa aromaterapia – sposoby: świeczki zapachowe
Świeczki zapachowe powinny pachnieć tak długo, jak się palą. Na ich trwałość wpływają ziarna kawy, laski wanilii lub igiełki sosny. Brak zawartości takich składników sprawia, że świeczki zapachowe pachną, tylko dopóki są w opakowaniu. Poza składem wyznacznikiem jest również cena – zbyt niska można świadczyć o nietrwałości świeczki.
Domowa aromaterapia – sposoby: kadzidełka zapachowe
Kadzidełka zapachowe to trociczki nasączone olejkami. Zapalenie końca trociczki uwalnia ich relaksujący zapach, który możemy regulować poprzez przygaszenie i ponowne zapalenie kadzidełka.
Domowa aromaterapia – sposoby: mgiełki zapachowe
Mgiełki zapachowe mogą być stosowane do pomieszczeń i do ciała. W zależności od ich przeznaczenia mgiełki różnią się nutami zapachowymi: mgiełki zapachowe do pomieszczeń są zwykle lawendowe, miętowe lub drzewne, a te, którymi spryskujemy ciało, pachną owocami lub kwiatami.
Domowa aromaterapia – sposoby: potpourri
Potpourii (fr. ‘zgniły garnek’) to mieszanka suszonych kwiatów i owoców, które pięknie pachną, a przy okazji dekorują mieszkanie.
Ponieważ zapach potpourii nie jest trwały, można go podsycić świeczkami zapachowymi.
Domowa aromaterapia – sposoby: woreczki zapachowe
Woreczki zapachowe powstają poprzez owinięcie suszonych kwiatów lub ziół kawałkiem bawełny i związanie go gumką recepturką. W woreczku najczęściej znajduje się lawenda, róża lub mięta, a czasem zwykłe mydło starte na grubszych oczkach tarki.
Domowa aromaterapia – sposoby: sole do kąpieli
Dzięki solom odprężająca z natury kąpiel będzie jeszcze przyjemniejsza. Aby cieszyć się pięknym zapachem podczas kąpieli, do wanny należy wsypać 2 garści soli do kąpieli lub kilka kapsułek z olejkami zapachowymi.
Lifting i laminacja rzęs w domu – ranking wybranych zestawów
Podkręcone, wyraźnie przedłużone, a do tego pogrubione rzęsy to marzenie każdej kobiety....
Szybkie i skuteczne nawilżenie dłoni
Wiele osób zmaga się z problemem suchych, spierzchniętych dłoni. Dzieje się tak zwłaszcza...