Henna brwi i rzęs. Jak zafarbować je w domu?

henna-rzes.jpg

Jesteśmy świadkami celowego upraszczania makijażu. Chociaż jego forma zostaje taka sama, walczymy o to, aby wykonywać go jak najszybciej. Dlatego tak popularne jest farbowanie rzęs i brwi henną. Jak wykonać taki zabieg samodzielnie? Wystarczy kilka prostych trików.

Czym jest henna? To barwnik roślinny – całkowicie bezpieczny i naturalny. Zazwyczaj ma formę pasty lub proszku do rozrobienia z wodą. To substancja znana od tysiącleci i wykorzystywana po dziś dzień. Pozyskuje się ją z suszonych liści i łodyg lawsonii, rośliny uprawianej w Indiach.

Najpopularniejsze są tatuaże z henny, które tradycyjnie wykonuje się na Wschodzie. Dzięki hennie możemy również bardzo łatwo poprawić kontur brwi, a także podkreślić kolor rzęs. I choć na farbowanie rzęs i brwi henną można udać się do gabinetu kosmetycznego, większość kobiet wykonuje ten zabieg samodzielnie.

Dlaczego henna farbuje?

Henna na brwi i rzęsy możliwa jest tylko ze względu na obecność w liściach henny pewnego związku. Lawson, bo to właśnie o nim mowa, nadaje jej właściwości barwiące. Po odpowiednim przygotowaniu henny związek ten łączy się z keratyną włosów, tworząc naokoło nich otoczkę. W ten sposób nadaje ciemniejszą barwę brwiom, rzęsom oraz skórze. Efekt jest jednak tymczasowy, ponieważ z czasem otoczka wypłukuje się i kolor blednie.

CIEKAWOSTKA: Im młodsze liście lawsonii, tym większa zawartość barwnika.

Inne właściwości henny

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że henna ma również wiele ciekawych właściwości, które idą w parze z działaniem barwiącym. Jakie? Naturalna henna – z dobrego źródła, bez chemicznych dodatków – ma właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne, a także uspokajające. Pomaga leczyć łupież, oparzenia i różnego rodzaju choroby skóry. Zapewnia włosom ochronę i połysk.

Farbowanie henną w domu

Samodzielne zafarbowanie rzęs i brwi henną nie jest skomplikowane. Wiadomo, że efekty nie są trwałe, bo henna barwi zazwyczaj na 2-3 tygodnie, a po tym czasie się zmywa. Możemy zatem eksperymentować z farbowaniem rzęs i brwi w domu. Jeśli coś się nie uda, za jakiś czas będzie szansa na poprawienie swoich umiejętności. Tego typu trwały makijaż zdecydowanie ułatwia codzienne malowanie – nie musimy pamiętać o kredce do brwi, a jednocześnie nie płacimy za tę wygodę tak wiele, jak za makijaż permanentny.

Zalety tego rozwiązania:

  • zyskujemy trwały makijaż rzęs i brwi,
  • przyspieszamy codzienne malowanie,
  • nie płacimy dużo za ciekawy efekt,
  • nie działamy na rzęsy i brwi chemią,
  • farbowanie możemy zrobić samodzielnie.

FARBOWANIE BRWI HENNĄ

Instrukcja krok po kroku, jak zrobić hennę na brwi:

  1. Rozrób hennę tak, jak wskazano na opakowaniu.
  2. Posmaruj skórę tuż pod i nad linią brwi wazeliną.
  3. Nałóż hennę na brwi cienkim, skośnym pędzelkiem.
  4. Pamiętaj, żeby nadać brwiom odpowiedni kształt.
  5. Odczekaj 5-10 minut, aby henna zadziałała.
  6. Zmyj hennę z brwi ciepłą wodą bez dodatków.

FARBOWANIE RZĘS HENNĄ

Instrukcja krok po kroku, jak zrobić hennę na rzęsy:

  1. Przygotuj hennę zgodnie ze wskazówkami z opakowania.
  2. Zabezpiecz dolną powiekę płatkiem kosmetycznym.
  3. Skórę wokół oczu możesz posmarować dla bezpieczeństwa wazeliną.
  4. Zamknij oczy i nałóż hennę na rzęsy (możesz poprosić kogoś o pomoc).
  5. Odczekaj 5-10 minut, aby barwnik zafarbował rzęsy.
  6. Zmyj resztki henny ciepłą wodą – nie kosmetykami.

Henna na brwi i rzęsy – ważne informacje

Bardzo ważny jest wybór koloru henny. Zbyt ciemna może nadać twarzy bardzo nienaturalny i przerysowany wygląd. Jeśli nie chcemy wyglądać jak groźna postać z kreskówki, powinniśmy dopasować odcień henny i jej intensywność do naszej karnacji, a także koloru włosów.

Istnieje kilka przeciwwskazań do stosowania henny. Czy możesz zafarbować nią swoje rzęsy lub brwi? Nie, jeśli: cierpisz na choroby i uszkodzenia oka np. jęczmień lub zapalenie spojówek, masz świeżo wydepilowane brwi (odczekaj minimum 30 minut), zauważasz u siebie jakieś stany zapalne skóry, alergie lub uszkodzenia w okolicach brwi. Hennę mogą wykonywać osoby w soczewkach, ale powinny zdjąć je przed zabiegiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *