Krem do cery dojrzałej. Co powinien zawierać?

W życiu każdej kobiety przychodzi moment, kiedy musi wybrać się do drogerii po krem do cery dojrzałej. Obecnie dzięki zaawansowanym technologiom te kosmetyki są coraz skuteczniejsze. Dowiedz się, jak wybrać krem do cery dojrzałej.

Wybranie odpowiedniego kremu do cery dojrzałej nie jest najłatwiejszym zadaniem. Jedne z kosmetyków stawiają na wygładzenie, drugie na ujędrnienie, a trzecie działają jak lifting. W kosmetologii istną rewolucję zrobiły: witamina C, witamina E, retinol, ceramidy czy koenzym Q10. To składniki, które są w stanie zapobiec starzeniu się skóry i zniwelować już istniejące zmiany skórne.

Krem do cery dojrzałej – składniki

Najważniejsze są antyoksydanty. To one walczą z wolnymi rodnikami, które prowadzą do fotostarzenia się skóry. Składniki te są chronią także przed promieniowaniem UV, zapobiegając wiotczeniu skóry, powstawaniu zmarszczek i przebarwień.

Silny antyoksydant to np. kwas rozmarynowy czy ekstrakt z jastrzębca kosmaczka, które neutralizują czynniki powodujące rozkład kolagenu w skórze. Skuteczne w walce z wolnymi rodnikami są także polifenole. Zatrzymują one proces starzenia się skóry, wzmacniają jej barierę ochronną i stymulują produkcję elastyny i kolagenu.

Probiotyki są równie istotne w walce o piękną, młodą skórę. Znane są przede wszystkich z jogurtów. W kremach odżywczych występują w postaci, która jest łatwo przyswajalna przez skórę. Pobudzają ją do odbudowy, dzięki czemu regeneruje się w szybkim tempie.

Rynek kosmetyczny oferuje nam ogrom kosmetyków do cery dojrzałej. Dostępne są peptydy z jadu węża, które działają jak botoks. Natomiast pszczeli śluz wygładza i liftinguje skórę.

Starzenie się skóry związane jest ze zmianami hormonalnymi po 45 roku życia. Dlatego w kremach mogą znaleźć się nawet zamienniki hormonów, np. genisteina otrzymywana z soi, która działa jak estrogeny.

Na starzenie się skóry wpływ ma również niedobór wapnia, więc szukaj go w kremie, jeżeli chcesz odbudować cerę i odbudować jej wiotczenie.

Formuła kremu do cery dojrzałej

Aby składniki naprawdę działały, powinny dostać się jak najgłębiej. Dlatego tak istotna jest formuła danego kosmetyku. Warto postawić na taką, która ułatwi wchłanianie się składników aktywnych w skórę. Substancje odmładzające zamknięte są cząsteczkach, które docierają do komórek skóry i naprawiają uszkodzenia.

Podobny efekt można uzyskać, łącząc składniki pochodzenia morskiego i minerały o magnetycznych właściwościach. Składniki zawarte w kremach poddaje się magnetyzacji. Jak magnes działa na przykład koloidalny roztwór hematytu, który przyciąga żelazo w naczyniach krwionośnych, poprawiając krążenie w skórze, dzięki czemu koloryt staje się równy, a cera gładka i pozbawiona niedoskonałości.