Na czym polega hydrabrazja? Mikrodermabrazja wodna: wskazania, przeciwwskazania i zalety
Hydrabrazja to łagodny zabieg oczyszczający i złuszczający skórę. Jest o wiele delikatniejsza niż mikrodermabrazja, dlatego może być stosowana przez większość osób. Na czym polega hydrabrazja, dla kogo jest przeznaczona i jakie są przeciwwskazania do jej wykonania? Jakie są zalety tego zabiegu?
Na czym polega hydrabrazja?
Hydrabrazja to zabieg kosmetyczny, który należy do mikropeelingów. Jest to mniej inwazyjna wersja mikrodermabrazji, ale działa na podobnej zasadzie, dlatego bywa nazywana mikrodermabrazją wodną.
Do zabiegu wykorzystuje się głowice z pierścieniami ściernymi, których wielkość zależy od grubości ścierania warstw skóry; te mocniejsze dotrą głębiej, ale nie zawsze jest to potrzebne. Odpowiednią głowicę dopasowuje do rodzaju skóry kosmetyczka. Na wizytę najlepiej udać się bez makijażu. Najpierw kosmetyczka wykonuje oczyszczanie skóry, później peeling chemiczny, a następnie hydrabrazję. Podczas ścierania warstwy rogowej skóra jest traktowana roztworem soli fizjologicznej, co daje efekt chłodzący i łagodzący, a przy okazji zmniejsza bolesność zabiegu. Głowica „jeździ” po skórze i kawałek po kawałku złuszcza kolejne jej warstwy, czemu towarzyszy śliski podmuch.
Hydrabrazja trwa od 30 do 60 minut. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona przez 2 dni, dlatego lepiej nie planować wizyty u kosmetyczki tuż przed ważnym wyjściem. Przez około tygodnia po zabiegu należy stosować krem z filtrem ochronnym minimum SPF 15 niezależnie od pogody. Pojedynczy zabieg daje efekt oczyszczenia, lekkiego złuszczenia i natłuszczenia skóry. Poleca się zrobienie od 3 do 7 zabiegów w odstępach dwu- i trzy tygodniowych. Hydrabrazja może być stosowana na różne partie ciała, a zwłaszcza na twarz, szyję, dekolt i plecy.
Hydrabrazja a pozostałe zabiegi
Do hydrabrazji warto dokupić maseczkę nawilżającą lub regenerującą, ponieważ jej składniki lepiej wchłoną się w świeżo złuszczoną skórę. Zabieg może być łączony z innymi zabiegami kosmetycznymi.
Hydrabrazja ‒ dla kogo?
Hydrabrazja jest polecana osobom, których skóra potrzebuje intensywnego złuszczenia. Złuszczanie skóry przynosi szereg korzyści: dotlenia, nawilża i wygładza skórę oraz nadaje jej blask i poprawia koloryt. Ponadto sprawia, że składniki zawarte w kremach stosowanych na co dzień lepiej się wchłaniają. Hydrabrazja sprawdzi się w przypadku wielu rodzajów skóry: suchej, normalnej, tłustej, trądzikowej, dojrzałej i naczynkowej. Zabieg można wykonywać przez cały rok.
Hydrabrazja ‒ zalety
Hydrabrazja ma wiele zalet, takich jak:
- poprawienie elastyczności skóry;
- wygładzenie skóry i płytszych zmarszczek;
- ujednolicenie koloru skóry;
- intensywne nawilżenie skóry;
- zmniejszenie blizn i zmian trądzikowych;
- odblokowanie porów;
- wyciszenie skóry;
- dotlenienie skóry;
- wzmocnienie naczynek;
- uniwersalność (hydrabrazja sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju skóry);
- bezinwazyjność i bezbolesność;
- zwiększenie wchłaniania składników aktywnych zawartych w kosmetykach.
- Ponadto można ją stosować przez cały rok.
Hydrabrazja ‒ przeciwwskazania
Hydrabrazja jest bezpieczna i delikatna, ale są pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Są nimi: nowotwory skóry, naczyniaki, bliznowce, znamiona, świeże rany na skórze, stany zapalne skóry oraz zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy przeprowadzone w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy.
Lifting i laminacja rzęs w domu – ranking wybranych zestawów
Podkręcone, wyraźnie przedłużone, a do tego pogrubione rzęsy to marzenie każdej kobiety....
Szybkie i skuteczne nawilżenie dłoni
Wiele osób zmaga się z problemem suchych, spierzchniętych dłoni. Dzieje się tak zwłaszcza...