Na czym polega zabieg C-Peel? Wskazania, przeciwwskazania i efekty

C-Peel to intensywna kuracja odmładzająca, nawilżająca i rozjaśniająca skórę. Zakłada aplikację serum wykorzystującego właściwości witaminy C. Na czym polega zabieg C-Peel, dla kogo jest wskazany i jakie są przeciwwskazania do jego przeprowadzenia? Jakie są efekty zabiegu?

Na czym polega zabieg C-Peel?

Najważniejszym etapem zabiegu C-Peel jest aplikacja serum. Zanim serum zostanie nałożone na skórę, wykonuje się peeling. Jego rodzaj zależy od gabinetu, ale najczęściej jest to peeling kawitacyjny. Także preparaty stosowane na zakończenie zabiegu różnią się od siebie ‒ mogą to być kremy z kwasem hialuronowym, olejki lub ampułki witaminowe. Niektóre gabinety oferują zabieg C-Peel wzbogacony o kwas felurowy, który wpływa stabilizująco i wzmacniająco na działanie witaminy C, chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB oraz jako antyoksydant opóźnia procesy starzenia. Zabieg C-Peel można wykonać jednorazowo lub w ramach serii. Najlepsze efekty daje seria 4 zabiegów powtarzanych co 7-10 dni.

Zabieg C-Peel ‒ dla kogo?

Zabieg C-Peel wspomaga leczenie i rewitalizację skóry. Jest polecany osobom, które zauważyły u siebie przebarwienia, rumień lub szarą, zmęczona i odwodnioną skórę. Sprawdza się w przypadku cery wrażliwej, naczynkowej, normalnej i dojrzałej oraz po dłuższej ekspozycji na słońce.

Zabieg C-Peel ‒ efekty

Zabieg C-Peel powoduje przede wszystkim rozjaśnienie skóry, za co odpowiada witamina C w stabilnej postaci glukozydu askorbylu. Witamina C jest silnym antyoksydantem, zwalcza wolne rodniki i chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Poza nią w skład serum wchodzi kwas hialuronowy, ekstrakt z morwy, 3-trójpeptyd palmitylu i pantenol. Każda z wymienionych substancji pełni istotną funkcję w przebiegu C-Peel:

  • kwas hialuronowy nawilża skórę i wspomaga funkcjonowanie naturalnej bariery skórnej;
  • ekstrakt z morwy hamuje melanogenezę, czyli przebarwienia i zmiany pigmentacji skóry;
  • 3-trójpeptyd palmitylu stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz regeneruje macierz skórną;
  • pantenol łagodzi i wygładza skórę.

Podsumowując, zabieg C-Peel daje następujące efekty: rozjaśnia skórę, redukuje przebarwienia i zmarszczki, głęboko nawilża skórę oraz regeneruje ją i chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Efekty zabiegu C-Peel są natychmiastowe, dlatego uważa się go za tak zwany zabieg bankietowy, czyli wykonywany niedługo przed ważną uroczystością. Seria wzmacnia i przedłuża efekt pojedynczego zabiegu.

Zabieg C-Peel ‒ przeciwwskazania

Zabieg C-Peel jest całkowicie bezpieczny i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Z tego powodu przeciwwskazania mogą dotyczyć jedynie peelingów stosowanych przed aplikacją serum. Osoby, które mają skłonność do alergii, powinny omówić z lekarzem wszystkie etapy zabiegu.

Zabieg C-Peel ‒ cena

Cena zabiegu waha się w zależności od różnych czynników, takich jak lokalizacja i renoma salonu oraz doświadczenie kosmetyczki, ale ogólnie rzecz biorąc, zabieg C-Peel nie nadwyręży domowego budżetu. Zwykle każdy kolejny zabieg w ramach serii jest tańszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *