Sposób na nadmiar tkanki tłuszczowej. Na czym polega kriolipoliza?

kriolipoliza.jpg

Kriolipoliza, czyli zamrażanie tłuszczu, to bezpieczna alternatywa dla liposukcji, czyli jego odsysania. Na czym polega kriolipoliza i jak wygląda jej przebieg? Dla kogo jest przeznaczony ten zabieg i jakie są przeciwwskazania do jego przeprowadzenia?

Na czym polega kriolipoliza?

W tkance podskórnej znajdują się komórki tłuszczowe, które składają się z nasyconych kwasów tłuszczowych. Te ostatnie nie są odporne na działanie bardzo niskich temperatur, dlatego giną już w temperaturze 5 stopni Celsjusza. Tę właściwość wykorzystuje kriolipoliza, która poddaje komórki zamrożeniu w kilku pojedynczych seriach. Narządy i naczynia krwionośne znajdujące się w ich pobliżu nie reagują na niskie temperatury, więc zamrażanie jest bezpieczne dla organizmu. Zamrożona tkanka zostaje wydalona w naturalnym procesie metabolicznym.

Kriolipoliza – przebieg

Jeden zabieg trwa ok. godziny, a ich liczba i czas trwania zależą od powierzchni ciała pacjenta. Poszczególne części ciała są poddawane kriolipolizie oddzielnie za pomocą próżniowego aplikatora. Ten ostatni jest przykładany do partii ciała oraz zasysany do komory zawierającej płytki chłodzące fałdę skóry i tkankę tłuszczową. Następnie z tłuszczu pobierane jest ciepło, co inicjuje proces obumierania komórek tłuszczowych i ich rozpuszczania. Ten proces trwa od dwóch do sześciu tygodni po zabiegu.

Kriolipoliza jest zabiegiem bezbolesnym o niewielkich skutkach ubocznych. Mogą nimi być siniaki, zaczerwienienia lub miejscowe opuchnięcia. Efekty można zauważyć już po miesiącu od zabiegu, kiedy metabolizacja obumarłych komórek tłuszczowych ulega zakończeniu. U niektórych pacjentów ten proces trwa dłużej, ale u większości z nich wszystkie obumarłe komórki tłuszczowe zostają wydalone po czterech miesiącach.

Dla kogo jest przeznaczona kriolipoliza?

Kriolipoliza jest dedykowana osobom, które chcą pozbyć się tłuszczu z niewielkich partii ciała, takich jak twarz, brzuch lub dolna i górna partia ud.

Kriolipoliza – przeciwwskazania

Zabieg nie powinien być przeprowadzany u:

  • kobiet w okresie ciąży i laktacji,
  • osób cierpiących na chorobę Raynauda, krioglobulinemię lub hipoproteinemię,
  • seniorów chorujących na cukrzycę,
  • osób o niskim ciśnieniu lub źle reagujących na zimno,
  • osób cierpiących na choroby wątroby,
  • osób z rozrusznikiem serca lub innym wszczepionym medycznie urządzeniem,
  • dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *