Trudy zimowej pielęgnacji. Jak chronić wrażliwą skórę zimą?
Codziennie spożywasz posiłki, prawda? Ubierasz się, robisz masę różnych rzeczy. Tak samo Twoja skóra wymaga pielęgnacji przez cały rok, a nie tylko w sezonie letnim. Ta zasada w szczególności dotyczy osób, które na co dzień muszą mierzyć się z problemami związanymi z cerą wrażliwą.
Skóra pełni wiele znaczących funkcji, w tym przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dzieje się tak, ponieważ chroni ona przed nadmiernym wpływem wiele czynników środowiskowych. Oddziaływają one o wiele bardziej w okresie wakacyjnym i zimą, choć o tej drugiej porze roku nie widać wpływu promieniowania słonecznego na ciało w postaci opalenizny, to często pojawia się on w formie zaczerwienienia, swędzenia, rumienia, a w skrajnych przypadkach skutkuje bolesnym pękaniem naskórka. Silny wiatr, siarczysty mróz i wahania temperatury odciskają piętno zwłaszcza na wrażliwej skórze. Jak ją chronić? Na jakie produkty warto się zdecydować i kiedy je aplikować? W jaki sposób zadbać o cerę?
Krem z filtrem? Przyda się również zimą!
Przyzwyczaiłaś się już, że latem i w cieplejsze dni nie wychodzisz z domu bez nałożenia kremu z filtrem? Tak trzymaj! Zadbaj jednak o to, by aplikować go również wtedy, gdy skóra jest narażona na intensywne działanie niskiej temperatury i promieniowania UV. Im bardziej temperatura spada i odczuwasz działanie wiatru Twoja skóra traci stopniowo swoje nawilżenie i łatwo doprowadzić do jej przesuszenia. Zimą najlepiej sprawdzają się tłuste kremy, które nie zostają „zdmuchnięte” przez wiatr i dłużej zabezpieczają naskórek. Nawilżający krem z wysoką zawartością witaminy K zabezpiecza naczynka w skórze i zapobiega ich pękaniu.
Ważne jest również dobranie i systematyczne stosowanie kosmetyków z filtrem UV. Jaki stopień ochrony wybrać? Jeżeli borykasz się z suchą i wrażliwą skórą najlepszym wyborem będzie zakup kremu minimum z ochroną SPF 30, choć warto zainwestować w krem rzędu SPF 50. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na opakowaniach produktów. Krem o niższych parametrach może okazać się niewystarczający, a Ty, żeby uniknąć podrażnień będziesz musiała aplikować go częściej.
Kiedy nakładać kosmetyki ochronne, żeby zadziałały?
Odpowiednia aplikacja kosmetyków ochronnych jest nie mniej ważna niż ich jakość i skład. Dlaczego? Zbyt późne nałożenie kremu z filtrem czy pomadki ochronnej sprawia, że ich działanie nie będzie tak skuteczne jak powinno, a to pozostawi znaki na Twojej skórze. Zazwyczaj eksperci rekomendują, żeby dokładnie pokryć twarz nie później niż 30-45 minut przed długotrwałą ekspozycją na działanie promieni słonecznych, silnego wiatru, mrozu, śniegu itp. Jeżeli Twój pobyt na zewnątrz będzie dłuższy nie zapominaj o tym, żeby nakładać kolejne warstwy kosmetyków Jak często to robić? Dbaj o to, żeby aplikować krem z filtrem UV co 2-3 godziny. Takie działanie powinno zabezpieczyć Twoją skórę przed większością zagrożeń, które niesie za sobą zimowa aura.
Jak dbać o skórę zimą? Stosuj kosmetyki z wysokim filtrem, pomadki i inne produkty. Wybieraj je starannie i zwróć uwagę na to, żeby były przystosowane do zimowych warunków atmosferycznych. I jeszcze jedno, nos czapkę, rękawiczki i ubieraj się stosownie do pogody.
Lifting i laminacja rzęs w domu – ranking wybranych zestawów
Podkręcone, wyraźnie przedłużone, a do tego pogrubione rzęsy to marzenie każdej kobiety....
Krem do cery dojrzałej. Co powinien zawierać?
W życiu każdej kobiety przychodzi moment, kiedy musi wybrać się do drogerii po krem do...