Piękne stopy – pielęgnacja i domowe zabiegi
O stopy warto dbać przez cały rok. Niestety, najczęściej zabiegi na stopy mają charakter sezonowy i ograniczają się do dbałości o paznokcie, a troski wymagają przecież całe stopy, ze szczególnym uwzględnieniem pięt i poduszek stóp.Sucha skóra i zrogowaciały naskórek to najczęstsze problemy które towarzyszą stopom wczesną wiosną, kiedy zaczynamy chodzić w lżejszym obuwiu. Jak pielęgnować stopy, aby były nie tylko ładne, lecz także zdrowe, i to przez cały rok?
Piękne, gładkie stopy – przygotuj kąpiel dla stóp
Okazuje się, że kąpiel dla stóp wcale nie jest skomplikowana, możesz ją z powodzeniem wykonać w domu: wystarczy że wsypiesz do miski z ciepłą wodą garść soli kosmetycznej. Kąpiel odświeża skórę i redukuje obrzęki. Specjalna sól do stóp sprawdzi się tu doskonale lecz możesz ją zastąpić oliwą lub olejkiem nawilżającym. Do kąpieli stóp możesz też dodać zwykła sól himalajską i uzupełnić o kilka kropli olejku eterycznego. Po takiej kąpieli możesz wykonać maseczkę do stóp, np. z lawendy zmieszanej z aloesowym żelem i olejkami albo z jogurtu.
Po kąpieli czas na pedicure!
Po osuszeniu stóp sięgnij po znany Ci zapewne drewniany patyczek do pedikiuru i odsuń skórki, a miękki naskórek wygładź delikatnie tarką lub peelingiem do stóp.Teraz posmaruj stopy kremem o działaniu nawilżającym i zmiękczającym. Możesz pokusić się o masaż stóp, a jeśli kąpiel robisz tuż przed pójściem spać – nałóż na stopy gruba warstwę kremu i okryj bawełnianymi skarpetkami. Teraz wskakuj do łóżka – rano stopy będą gładkie i mięciutkie.
Domowy pedicure – paznokcie jak marzenie
Do obcinania paznokci u stóp należy sięgnąć po zaokrąglone cążki, które po pierwsze nie połamią płytki, a po drugie sprawią, że paznokcie będą obcięte dokładnie i nie będą wrastać w skórę. Staraj się nie obcinać ich zbyt głęboko, ponieważ wtedy łatwo o urazy i uszkodzenia nie tylko paznokci ale i skóry. Jeśli skórki wokół paznokci są twarde – zmiękcz je specjalnym preparatem.
Sposoby na odciski, stwardnienia i nagniotki
Odciski i nagniotki to niezbyt ładne zrogowacenia na stopach. Powstają oczywiście na skutek ucisku w butach. Aby się ich pozbyć należy wymoczyć dobrze stopy, osuszyć je i nakleić na newralgiczne miejsce plaster lub posmarować je odpowiednim preparatem. Następnie, po dwóch, trzech dniach należy powtórzyć cały proces, a dodatkowo niechciany nagniotek ścieramy tarką lub pumeksem – prawdopodobnie już podczas drugiego zabiegu stwardnienie się usunie, a skóra będzie gładka. Pamiętaj, żeby stale nawilżać i odświeżać stopy, a także nabyć preparat zapobiegający następnym otarciom.
Sposoby na pękające pięty
Pękanie pięt jest bardzo częstą przypadłością. Bywa bardzo bolesne i jest najczęściej spowodowane nadmiernym przesuszeniem, a to skutkuje rogowaceniem naskórka. Na pękanie pięt ma też wpływ niedobór witamin, zwłaszcza witaminy A.
Jeśli chcesz przynieść ulgę nieszczęsnym piętom, mocz codziennie wieczorem stopy w wodzie z solą kosmetyczną, i delikatnie ścieraj zrogowaciały naskórek (najlepiej bardzo delikatnym pumeksem). Na pięty aplikuj też regularnie krem gojący lub wcieraj kapsułkę z witaminą A + E. Na zakończenie zastosuj zbawienny trik, czyli załóż bawełniane skarpetki, aby ułatwić substancjom wniknięcie w popękane warstwy skóry.
Lifting i laminacja rzęs w domu – ranking wybranych zestawów
Podkręcone, wyraźnie przedłużone, a do tego pogrubione rzęsy to marzenie każdej kobiety....
Krem do cery dojrzałej. Co powinien zawierać?
W życiu każdej kobiety przychodzi moment, kiedy musi wybrać się do drogerii po krem do...