Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs i się nie rozczarować? Sprawdź poniższy ranking!

Która z pań nie marzy o długich i gęstych rzęsach? Z pewnością każda. Kobiety szukają więc od dawna idealnej maskary, która pomoże im osiągnąć zamierzony efekt. Jednocześnie niektóre produkty i korzystanie z nich kończy się jedynie dość dużym rozczarowaniem. Wobec tego warto sprawdzić poniższy ranking tuszy do rzęs, które zasługują na miano dobrych i najlepszych! 

ranking tuszów do rzęs 2024

Jak wybrać tusz do rzęs? Poznaj swoje włoski!

Panie, zanim przejdą do wyboru idealnego tuszu do rzęs, powinny nieco bliżej przyjrzeć się swoim włoskom. Faktem jest, że z natury są one dość cienkie, aczkolwiek nie muszą być krótkie, czy też pozbawione skrętu.

Każda maskara charakteryzuje się określonym działaniem. Jedne produkty pogrubiają, inne wydłużają, a jeszcze inne efektywnie podkręcają rzęsy. Warto się więc zastanowić, czego włoskom najbardziej brakuje. Niewykluczone, że w zakresie jednej maskary można połączyć kilka cech, co potęguje jej działanie.

Warto także rozważyć, w jakich warunkach tusz będzie wykorzystywany. Niektóre produkty są całkowicie wodoodporne i świetnie sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą. Warto więc dokonać rozsądnego wyboru, a poniższy ranking z pewnością w tym pomoże.

Te tusze do rzęs zasługują na oklaski! Sprawdź, które z nich rozwiążą Twoje problemy!

Ranking najlepszych tuszy do rzęs powstał na podstawie dokładnych analiz i selekcji jedynie tych produktów, które faktycznie cechują się optymalnym działaniem. Oczywiście, uwzględnione zostały również opinie innych kobiet, które znalezione zostały w sieci.

1. Tusz do rzęs Nanolash

tusz do rzęs nanolash

Bezapelacyjnym liderem wśród maskar pozostaje tusz do rzęs Nanolash. Z tego produktu korzysta już tysiące kobiet na całym świecie i jak do tej pory nie pojawiły się negatywne opinie. Tusz do rzęs Nanolash wyróżnia się przede wszystkim:

  • świetnie wyprofilowaną szczoteczką – rozczesuje ona włoski i skutecznie zapobiega ich sklejaniu;
  • bezpiecznym składem – na etykiecie produktu widnieją naturalne wyciągi i olejki roślinne, które pielęgnują naturalne rzęsy;
  • optymalną pojemnością – opakowanie zawiera aż 10 mililitrów tuszu, co pozwala cieszyć się produktem przez dłuższy czas;
  • trwałością – jest to tusz idealny na każde warunki atmosferyczne, nie osypuje się i nie kruszy.

Nic więc dziwnego, że kobiety przepadają za tym kosmetykiem. Pozwala on na osiągnięcie zamierzonych efektów już od pierwszego pociągnięcia szczoteczką. Dodatkowym atutem jest także to, że w sprzedaży można znaleźć aż dwie wersje produktu:

To z kolei sprawia, że każda z pań może dopasować ten kosmetyk idealnie do swoich potrzeb.

2. Lashcode Mascara

maskara lashcode

Tusz do rzęs Lashcode Mascara również można nazwać tuszem doskonałym. Produkt ten cechuje się działaniem wydłużająco pogrubiającym i pozwala na osiągnięcie efektów już od pierwszej aplikacji. Tusz cechuje się także bardzo wysoką trwałością – nie osypuje się i nie kruszy w ciągu dnia. Producent nie deklaruje, że Lashcode Mascara jest tuszem wodoodpornym, aczkolwiek świetnie radzi sobie on w każdych warunkach atmosferycznych.

Szczoteczka jest świetnie wyprofilowana. Nie powinna ona sprawiać najmniejszych problemów podczas wykonywania makijażu rzęs.

3. Chanel Le Volume

Chanel Le Volume to tusz o właściwej, aksamitnej konsystencji. Ma on nie tylko wydłużyć, ale także i znacznie pogrubić włoski. Panie wskazują na to, że w przypadku wyjątkowo cienkich rzęs, konieczne jest zaaplikowanie dwóch warstw produktu. Niemniej jednak, jeśli chodzi o samą trwałość produktu, to pod tym względem nie ma większych zastrzeżeń. Kobiety deklarują, że tusz jest trwały.

Problemem w przypadku Chanel Le Volume może okazać się szczoteczka. Posiada ona sztywne włókna, wyglądające na plastikowe. Są one także dość szeroko rozstawione. To z kolei może powodować sklejanie się włosków w czasie aplikowania produktu.

4. Lancome Oscillation Power Mascara

Oscillation Mascara to produkt, który zyskuje sobie coraz większą popularność. Nie da się ukryć, że jest to tusz o całkiem dobrej konsystencji. Problemem okazuje się jednak jego odporność na czynniki atmosferyczne. W czasie dużej wilgotności, tusz ten niestety może zacząć się rozmazywać. Jednak w ciągu dnia nie powinien się on kruszyć.

Problematyczna okazuje się jednak szczoteczka, która może sprawić nieco problemów podczas aplikacji paniom posiadającym opadającą powiekę.

Podsumowanie zestawienia najlepszych tuszy do rzęs

Chcąc podsumować ranking najlepszych tuszy do rzęs, to bezapelacyjnie można tu wskazać na tusz do rzęs Nanolash, jako na niekwestionowanego lidera. Wydaje się, że jest to produkt premium, który nie rozczarował jeszcze żadnej kobiety.

Pozostałe maskary również są dobre, aczkolwiek nie można nazwać ich najlepszymi. Panie muszą w tym momencie samodzielnie dokonać wyboru i stwierdzić, który z produktów najlepiej spełnia ich oczekiwania.