Laminacja brwi – wszystko co warto o niej wiedzieć

Twoje brwi są niesforne i trudne do ułożenia? Możesz je z łatwością okiełznać i nadać im piękny wygląd. Wystarczy, że zastosujesz laminację brwi. Ten zabieg jest tak prosty, że z łatwością wykonasz go samodzielnie w domu. Czym dokładnie jest laminacja brwi i co warto o niej wiedzieć?

Co to jest laminacja brwi?

Laminowanie brwi to obecnie autentyczny hit wśród zabiegów wykonywanych w celu upiększenia brwi! Laminacja to semi-permanentny zabieg kosmetyczny, który pozwala na wiele dni zmianę ułożenia włosków. Jeśli Twoje brwi są dalekie od ideału, rosną w różne strony i ciężko jest Ci nadać im wymarzony kształt – laminowanie jest dla Ciebie stworzone! To zabieg pozwalający na ułożenie i czasową zmianę kierunku włosków. Zabieg powstał z inspiracji liftingiem rzęs. To dzięki niemu wzrosło zainteresowanie preparatami które zmieniają kształt włosa. Jednak kosmetyki do liftingu rzęs nie sprawdza się na brwiach i dlatego na rynku zaczęły pojawiać się specjalnie przeznaczone do laminacji brwi. Są one łagodniejsze, ale działają w podobny sposób: przy pomocy odpowiednio opracowanych produktów, aktywatora i neutralizatora, zmieniamy chemicznie strukturę włosa.

Na czym polega zabieg laminacji brwi?

Laminacja brwi składa się z trzech etapów:

  1. Dokładne oczyszczenie brwi, nałożenie na włoski aktywatora z kwasem tioglikolowym, który powoduje rozchylenie się łusek. Produkt działa na czyli mostki dwusiarczkowe wewnątrz włosków – kwas najpierw je rozrywa, a następnie tworzy nowe.
  2. Pokrycie brwi keratyną, która odbudowuje strukturę włosków, pogrubia, wzmacnia, a także nadaje brwiom ładny wygląd.
  3. Nałożenie na koniec substancji pielęgnujących, na przykład olejków.

Czy laminacja brwi może zniszczyć naturalne włoski?

Preparaty do laminacji brwi są łagodniejsze niż te do liftingu rzęs, dlatego prawdopodobieństwo, że zaszkodzimy włoskom jest minimalne, choć oczywiście – jak każdy kosmetyk – nieumiejętnie użyte produkty do laminacji brwi mogą osłabić lub zniszczyć, lub naruszyć strukturę włosków. Spowoduje to, że brwi będą przez kilka tygodni przesuszone i powykręcane.