Który masaż jest dla ciebie najlepszy? Poznaj rodzaje masażów
Masaż to bardzo przyjemna forma pielęgnacji. Nie dość że odpręża i relaksuje, to do tego działa leczniczo. W gabinetach kosmetycznych stosuje się tak dużo odmian masażu, że bardzo trudno jest podjąć decyzję, który z nich jest najlepszy. Poznaj rodzaje masażów i wybierz ulubiony.
Masaż ajurwedyjski
Podczas masażu ważne jest utrzymanie harmonii trzech składowych uważanych w ajurwedzie za bardzo cenne: duszy, umysłu i ciała. Według tej hinduskiej nauki zaburzenia ciała i umysłu są wywołane przez zakłócony lub zniekształcony przepływ energii. Może to negatywnie wpłynąć na samopoczucie, urodę i zdrowie. Jednym ze sposobów wyrównania przesyłu energii przez ciało, umysł i duszę jest masaż wykonywany olejkami eterycznymi. Masaż ajurwedyjski:
- wzmacnia system odpornościowy;
- pomaga usunąć toksyny z organizmu;
- rozluźnia mięśnie;
- zwiększa koncentrację;
- dodaje energii;
- działa antydepresyjnie;
- dzięki olejkom nawilża i odżywia skórę.
Przeciwwskazaniami do masażu ajurwedyjskiego są: niedawne operacje, choroby skóry i serca, menstruacja, ciąża i karmienie piersią, przeziębienie, grypa, nadciśnienie.
Masaż czekoladowy
To najsłodszy masaż na świecie. Wykonuje się go z zastosowaniem rozpuszczonej czekolady z dodatkiem olejków eterycznych. Może obejmować całe ciało lub niektóre jego części. Masaż czekoladowy:
- ma właściwości antyoksydacyjne;
- pobudza krążenie krwi i limfy;
- przyspiesza spalanie tłuszczu;
- poprawia kondycję skóry;
- pozytywnie oddziałuje na samopoczucie;
- zmniejsza stres.
Przeciwwskazaniami do masażu czekoladowego są: gorączka, choroby zakaźne, żylaki, choroby skórne, rany, implanty silikonowe, nadpobudliwość.
Drenaż limfatyczny
Jest to masaż uciskowy pobudzający krążenie limfy w organizmie. Polega na mechanicznym przepchnięciu chłonki w kierunku węzłów chłonnych. Masaż wykonuje się na górnych i dolnych kończynach, karku, klatce piersiowej, plecach i twarzy. Rozpoczyna się głaskaniem, a kończy uciskaniem każdej części ciała. Drenaż limfatyczny:
- poprawia metabolizm;
- usprawnia krążenie limfy;
- przyspiesza proces oczyszczania organizmu;
- ujędrnia skórę;
- pomaga w walce z cellulitem;
- łagodzi ból zatok.
Przeciwwskazaniami do drenażu limfatycznego są: choroby skóry, rany, zaawansowana miażdżyca, gorączka, wady serca, nowotwory, nadciśnienie, zapalenie i zakrzepica żył, gruźlica płuc.
Masaż gorącymi kamieniami
Do tego masażu stosuje się rozgrzane owalne kamienie bazaltowe. Większe kamienie układa się w konkretnych punktach ciała, a mniejsze wkłada się w palce dłoni i stóp, rozkłada się wzdłuż brwi i na policzkach. Do zabiegu stosuje się także oliwę z oliwek, która kamieniom zapewnia poślizg, a skórze dostarcza składniki odżywcze. Masaż gorącymi kamieniami:
- rozluźnia mięśnie,
- łagodzi bóle stawów i mięśni,
- poprawia krążenie krwi,
- zmniejsza cellulit,
- oczyszcza organizm z toksyn,
- poprawia metabolizm,
- pomaga pozbyć się bezsenności i przygnębienia.
Przeciwwskazaniami do masażu gorącymi kamieniami są: problemy z układem krążenia, ostre zapalenie stawów, kości i ścięgien, ciąża, rany, owrzodzenia, nowotwory, cukrzyca.
Masaż klasyczny
Stanowi punkt wyjścia dla innych masażów. Łączy różne techniki masażu: głaskanie, uciskanie, wibracja, ugniatanie, rozcieranie. Wykonuje się go z zastosowaniem kosmetyków zapewniających poślizg dłoniom. Masaż klasyczny:
- rozluźnia mięśnie;
- łagodzi bóle stawów;
- pomaga w bólach kręgosłupa i wadach postawy;
- poprawia krążenie krwi i limfy;
- poprawia przemianę materii;
- relaksuje i odpręża;
- wspomaga wydzielanie hormonu szczęścia.
Przeciwwskazaniami do masażu klasycznego są: egzema, łuszczyca, gorączka, miażdżyca, zapalenie żył, żylaki, kamica nerkowa, wrzody, ciąża, menstruacja.
Lifting i laminacja rzęs w domu – ranking wybranych zestawów
Podkręcone, wyraźnie przedłużone, a do tego pogrubione rzęsy to marzenie każdej kobiety....
Szybkie i skuteczne nawilżenie dłoni
Wiele osób zmaga się z problemem suchych, spierzchniętych dłoni. Dzieje się tak zwłaszcza...