Naturalny demakijaż – czy to możliwe?
Nikt nie przepada za zmywaniem makijażu, intensywnym pocieraniem oczu, marnowaniem wacików kosmetycznych. Znalezienie sposobów, które umilą tę czynność, może być naprawdę żmudne. Okazuje się jednak, że jest to możliwe!
Co to jest naturalny demakijaż?
Demakijaż jest absolutną podstawą. Nasza skóra nie może być zanieczyszczona, ponieważ nie pomogą nam wtedy nawet najlepsze kremy.
Naturalna pielęgnacja jest najlepszym sposobem na odbudowę swojej zmęczonej cery. Dużo płynów micelarnych podrażnia i piecze skórę, dlatego w końcu pora zmienić swoje nawyki pielęgnacyjne. Warto zwracać większą uwagę na skład produktów, których używamy.
Jakie są naturalne sposoby na demakijaż?
Niewiele osób wie o rękawicy do demakijażu. Jednak dzięki niej możesz zmyć makijaż bez użycia specjalnych kosmetyków. Rękawiczka jest hipoalergiczna, działa jak peeling, usuwa złuszczony naskórek, a dodatkowo pobudza krążenie. Pocierasz rękawicą zbyt mocno? Spowoduje to jedynie podrażnienie twarzy, a nawet liczne obtarcia. Poza tym ten produkt wcale nie nadaje się do wszystkich typów skóry, ponieważ cera wrażliwa jest zbyt delikatna i narażona na uszkodzenia.
Użyj naturalnego mydła. Najlepiej, żeby było to mydło roślinne z Aleppo. W jego skład wchodzą oleje naturalne, jednak jego działanie jest takie samo, jak klasycznego mydła. Sprosta nawet zmyciu ciężkiego makijażu. Nadaje się także do cery trądzikowej. Doskonale się pieni i wystarczy zmyć je ciepłą wodą.
Do demakijażu sprawdzi się też mydło Dudu-Osun. Ma działanie oczyszczające do tego stopnia, że jest w stanie zmyć nawet wodoodporne kosmetyki. Ponadto redukuje nadmiar sebum, a przebarwienia stają się mniej widoczne. Ponieważ w jego skład wchodzi masło shea, miód i olej palmowy ma działanie silnie nawilżające i nie pozostawia uczucia ściągniętej skóry.
Oil Cleansing Method, czyli oczyszczanie skóry za pomocą olejów, jest bardzo skutecznym demakijażem, a także doskonałym nawykiem pielęgnacyjnym. Olej rycynowy oczyści Twoją skórę z wszelkich zanieczyszczeń oraz wyreguluje pH. Zdarza się jednak, że ludzie dysponujący skórą tłustą narzekają, że przez olejowanie twarz staje się błyszcząca. Jest to jednak metoda delikatna i dzięki niej nie musisz stosować kremu.
Miód i soda oczyszczona – idealne sprawdzą się jako peelingi do twarzy, a nawet demakijaż. Jednak pamiętaj, że działanie sody jest zbyt silne do zmywania makijażu oczu, stosuj go więc wyłącznie na pozostałe części ciała.
Podobne działanie do płynu micelarnego ma sól fizjologiczna. Nie poradzi sobie jednak z ostrym, ciężkim makijażem, ponieważ ma dużo łagodniejsze działanie od wspomnianego płynu. Dodatkowo możesz zmieszać sól fizjologiczną z wyciągiem z rumianku, co zadziała na Twoją skórę tonizująco.
Olej roślinny, olej słonecznikowy, oliwa. Taki sposób naturalnego demakijażu jest bardzo skuteczny, ale też wymaga więcej czasu. Warto jednak sięgnąć po niego, kiedy dysponujesz dłuższą chwilą, ponieważ ta metoda nawilży, odżywi i zregeneruje Twoją skórę.
Aloes działa oczyszczająco. Sprawdzi się jako demakijaż skóry wrażliwej, ponieważ działa wyjątkowo kojąco i nawilżająco. Osoby podatne na alergie także mogą po niego sięgnąć.
Jeżeli jesteś zwolenniczką żelu, możesz po niego sięgnąć. W wielu sklepach znajdziesz żele o naturalnych składnikach i kojącym zapachu. Do demakijażu wystarczy jego niewielka ilość, ponieważ bardzo dobrze się pieni, nie ściąga skóry, ale działa nawilżająco i zmiękczająco.
Najbardziej naturalny składnik – jogurt naturalny. Kiedy zostawisz go na twarzy na około 10 minut i usuniesz resztki makijażu za pomocą ciepłego wacika, sprawdzi się jako doskonały produkt do demakijażu.
Zadbaj o piękną skórę zachwycającą swym blaskiem bez zastosowania środków chemicznych.
Lifting i laminacja rzęs w domu – ranking wybranych zestawów
Podkręcone, wyraźnie przedłużone, a do tego pogrubione rzęsy to marzenie każdej kobiety....
Krem do cery dojrzałej. Co powinien zawierać?
W życiu każdej kobiety przychodzi moment, kiedy musi wybrać się do drogerii po krem do...