Dlaczego kolagen na twarz warto stosować w każdym wieku?

Kolagen – jeden z najpopularniejszych składników kosmetycznych, który polecają specjaliści z branży beauty. Czy wiesz, dlaczego tak naprawdę kolagen do twarzy jest tak ważny w codziennej pielęgnacji? Kiedy zacząć go stosować i jakie przynosi efekty na skórze? Sprawdź nasz poradnik!

Czym jest kolagen?

To białko, które jest nazywane ,,białkiem młodości” – już samo to określenie powinno nam dać sporo do myślenia. Kolagen jest po prostu składnikiem naszego organizmu. Bardzo ważnym, bo znajduje się w całym ciele, tkankach, ścięgnach i chrząstkach. Jest także w szpiku kostnym oraz oczywiście w skórze, to właśnie on działa jak sprężysta gąbka, dzięki której skóra jest cały czas jędrna i sprężysta, bez zmarszczek.

Dlaczego trzeba dostarczać skórze kolagen?

Kolagen stale się odnawia w naszym organizmie ale… nie w takiej samej ilości. Po 25 roku życia jego ilość maleje z roku na rok, a im starsi jesteśmy, tym jest go mniej. W pewnym momencie dochodzi do sytuacji, gdy więcej kolagenu tracimy, niż produkujemy. Dlatego warto go dostarczać nie tylko całemu organizmowi, ale także skórze – w ten sposób możemy znacznie opóźnić starzenie się skóry. Zwłaszcza jeśli kolagen wprowadzimy do pielęgnacji wcześniej, czyli już po 30 roku życia.

Jak dostarczać kolagen skórze?

Ponieważ kolagen jest składnikiem, który musi znaleźć się wewnątrz naszej skóry, nie zadziała odpowiednio “podany” w kremie. Dlatego kolagen najlepiej dostarczać skórze pod postacią serum. To właśnie ten rodzaj kosmetyku cechuje się duża wchłanialnością w skórę a dzięki temu dociera w najgłębiej umiejscowione tkanki i pobudza komórki do odnowy. Serum jest jednym z najważniejszych kosmetyków pielęgnacyjnych; dobre, solidnie opracowane, ze składnikami pielęgnującymi w dużym stężeniu – jest w stanie doskonale zrewitalizować nawet wyjątkowo zmęczoną skórę z pierwszymi oznakami starzenia.

Jakie efekty daje kolagen na skórze?

  • Spłyca pierwsze zmarszczki,
  • sprawia, że utrwalone zmarszczki stają się mniej widoczne,
  • ujędrnia skórę, dodaje jej gładkości,
  • doskonale pielęgnuje twarz, szyję i dekolt,
  • cera staje się miła w dotyku i dobrze nawilżona,
  • spowalnia procesy starzenia się skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *