Jak dbać o szyję i dekolt? Pielęgnacja dla każdej kobiet

Często jest tak, że o pewnych częściach ciała w pielęgnacji zapominamy lub traktujemy je po macoszemu. Są to między innymi dekolt i szyja. Jeżeli i tobie czasem zapomni się je wypielęgnować, to sprawdź, jak skutecznie o nie zadbać i jak dopasować kosmetyki do wieku.

Pielęgnacja szyi i dekoltu w domu

Rodzaj pielęgnacji należy dopasować do wieku, rodzaju i potrzeb skóry. Najważniejsza jest jednak systematyczność. Przecież na szyi i dekolcie zmarszczki pojawiają się bardzo wcześnie i są mocno widoczne. Z tego powodu o te części ciała warto zacząć profesjonalnie dbać od 20. roku życia w następujący sposób:

  • unikać długiej ekspozycji na słońce bez odpowiedniej ochrony;
  • stosować dobry krem z wysokim filtrem UV;
  • raz na tydzień robić delikatny peeling;
  • używać balsamów i kremów z odżywczymi składnikami.

Nieco inaczej powinna wyglądać pielęgnacja u kobiet 35+. Na szyi i dekolcie w tym wieku są widoczne pierwsze zmarszczki. Dlatego do pielęgnacji powinno się stosować kosmetyki o działaniu regenerującym, a podczas peelingu warto wykonać masaż, który poprawi krążenie krwi i dotlenienie komórek skóry.

Jeszcze inaczej należy postępować podczas pielęgnacji skóry dojrzałej. Tu dobrze się sprawdzą kosmetyki liftingujące i przeciwzmarszczkowe. Aby zwiększyć ich działanie, można zastosować urządzenie masujące i podgrzewające skórę za pomocą podczerwieni. Dzięki takiemu zabiegowi włókna kolagenowe zostaną wzmocniona, a skóra uelastyczniona.

Jak dbać o skórę – przydatne wskazówki

  1. Pielęgnację skóry i włosów najlepiej zacząć już od najwcześniejszych lat.
  2. Skórę chroń przed słońcem – promieniowanie UV powoduje fotostarzenie, które bardzo szybko uwidacznia się na delikatnej i cienkiej skórze szyi i dekoltu.
  3. Ważny jest delikatny peeling – pamiętaj tylko, że skóra szyi i dekoltu jest wrażliwa na intensywne rozciąganie i mocne pocieranie.
  4. Jeżeli masz wrażliwą skórę, to ostrożnie stosuj perfumy – zawarty w nich alkohol w kontakcie ze słońcem może wywołać podrażnienia.
  5. Do pielęgnacji używaj urządzeń, które nadają się do stosowania w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *