Jak stosować krem do twarzy, serum, tonik?

jak-uzywac-toniku-do-twarzy.jpg

Codzienna pielęgnacja skóry – niby zwyczajna i znana wszystkim czynność, a okazuje się, że większość z nas… po prostu źle nakłada kosmetyki a twarz. Tymczasem diabeł tkwi w szczegółach, a rytuał pielęgnacji twarzy może okazać się jeszcze bardziej skuteczny pod warunkiem, że będziemy go wykonywać poprawnie.

Kolejność nakładania i stosowania kosmetyków na twarz

Dlaczego to, czy najpierw przemyjemy twarz tonikiem, czy może płynem micelarnym jest taka ważna? Czy to w ogóle jest istotne?

Okazuje się, że tak

Kosmetolodzy potwierdzają, ze -owszem: dobry kosmetyk to połowa sukcesu – ale jeśli ma on przynieść nam jak najwięcej profitów, to sposób jego aplikacji powinien być wykonywany według pewnej określonej i dosyć logicznej procedury. Skóra, która jest przygotowana na przyjecie kremu jest bardziej chłonna i dzięki temu więcej substancji odżywczych dostaje się do głębszych warstw skóry. Innymi sowy: kolejność stosowania kosmetyków do twarzy ma wpływ na to, w jakim stopniu skóra będzie oczyszczona pod krem. To wzmocni „moc sprawczą kremu lub/oraz serum.

Jak powinien wyglądać codzienny rytuał pielęgnacji skóry?

1. Oczyszczanie

W zależności od rodzaju skóry i jej potrzeb do oczyszczania twarzy można użyć mleczka, żelu do mycia lub płynu micelarnego. Nigdy nie staraj się nałożyć kremu do twarzy na skórę pokrytą makijażem, lub resztkami makijażu. Nie będzie on w stanie „przedrzeć” się przed zalegające na buzi resztki produktu i sebum. Oczyszczanie czyli przygotowanie skóry pod krem to jedna z najważniejszych czynności rano i wieczorem. Przy suchej skórze najlepiej używać mleczek do demakijażu i odpowiedniego, delikatnego, dopasowanego do niej żelu do mycia. Skóra mieszana i tłusta chętniej powita żel do mycia twarzy połączony z płynem micelarnym. Najpierw przemyjcie twarz płynem micelarnym lub mleczkiem kosmetycznym a następnie – gdy wacik będzie już czysty – możecie umyć buzie żelem do mycia twarzy.

2. Tonizowanie

Tonizowanie jest niestety coraz częściej lekceważone większość kobiet uważa, że jeśli użyją płynu micelarnego to ten załatwi całą pielęgnację skóry i sprosta wszystkim wymogom oczyszczając skórę. Jest to prawda tylko częściowo – aby dobrze oczyścić twarz warto bowiem używać i płynu i żelu, a ten wymaga tonizowania skóry, aby nie zaburzyć jej pH.

Po demakijażu z użyciem płynu micelarnego dobrze jest umyć buzię delikatnym żelem, aby dokładnie oczyścić ją z wszelkich pozostałości sebum, kosmetyków, toksyn itp. Żel może dawać lekkie uczucie ściągnięcia naskórka, dlatego dobrze jest przemyć ją tonikiem, aby odzyskała odpowiedni stopień nawilżenia. Wówczas mamy pewność, że skóra ma odpowiednie pH. Dobry tonik ma również właściwości pielęgnacyjne, zawiera wiele witamin i składników odżywczych, nawilża, wygładza, rozświetla, a często – matuje.

3. Działanie krok 1-serum do twarzy

Serum do twarzy jest przypisywane kobietom po 35 roku życia, ale tak naprawdę istnieją tez produkty które są przeznaczone dla 25-latek, a które nakładamy pod krem. Taka skóra również ma swoje potrzeby, dlatego na rynku istnieją już produkty które matują lub zwężają pory, a także dogłębnie nawilżają – co jest ważne dla skóry w każdym wieku. Zawsze warto tez nakładać pod krem naturalne olejki – są doskonałe jako serum pod krem i w zasadzie deklasuą większość z nich,. Olejek dobrze dobrany do skóry może ją odmładzać, spłycać zmarszczki, nawilżać, regulować poziom sebum, a nawet zwalczać trądzik i rozjaśniać skórę.

4. Działanie krok 2-krem do twarzy

Krem powinien być dobrany do rodzaju cery. Dobrze, jeśli nawet ten do tłustej skory posiada właściwości nawilżające. Kupując krem warto sprawdzać ile substancji odżywczych tak naprawdę zawiera – te najcenniejsze powinny być wysoko w składzie produkty i nie powinny nad nimi górować silikony lub alkohole. Pamiętajmy, że na noc skóra potrzebuje innego kremu, a na dzień innego, mniej odżywczego i lekkiego, który dobrze się wchłania.

5. Działanie krok 3-krem pod oczy

Krem pod oczy to w pewnym wieku absolutna konieczność. Regularnie stosowany utrzymuje cienką, delikatną skórę pod oczami w dobrej kondycji. Dobrym pomysłem jest również stosowanie pod oczy naturalnych olejków o właściwościach anty-aging np. oleju z pestek malin, olejku arganowego lub masła shea.

6. W ciągu dnia – mgiełka lub hydrolat do twarzy

Skóra będzie bardzo wdzięczna, jeśli zatroszczymy się o nią w ciągu dnia. Zwłaszcza, jeśli przebywamy często w klimatyzowanych pomieszczeniach, lub wystawiamy ją na silne słonce. Warto mieć w torebce wodę termalną lub hydrolat (jednym z lepszych jest hydrolat z róży damasceńskiej lub neroli). Spryskuje się nim buzię kilkukrotnie w ciągu dnia, aby ta była non stop nawilżona i odżywiona. Różnicę w kondycji skóry widać już po jednym dniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *