Mezoterapia skóry głowy. Czy to dobry sposób na wypadanie włosów?

mezoterapia-skory-glowy.jpg

Piękne włosy wzrastają ze zdrowej skóry. Jeśli ona ma problem i brakuje jej odżywienia, włosy mogą wypadać w bardzo dużej ilości. Co zrobić, kiedy łysienie postępuje i standardowe sposoby zawodzą? Odpowiedź to mezoterapia skóry głowy – igłowa lub nie.

Każdego dnia tracimy nawet do kilkudziesięciu włosów i jest to naturalny proces. Oczywiście w przypadku krótkich włosów tego nawet nie zauważamy. Długie są po tym względem bardziej problematyczne, bo splątują się w kłębki, które znajdujemy później w odpływie – wówczas wydaje nam się, że włosy wypadają w nadmiarze. Dopóki jednak nie zauważymy znacznego przerzedzenia włosów i nie będą wypadały np. przy przeczesywaniu palcami, to nie musimy się zamartwiać.

Nadmierne wypadanie włosów

Panuje błędne przekonanie, że łysienie to problem głównie mężczyzn. To oni mają zakola, a co trzeci mężczyzna między 25 a 40 rokiem życia zauważa u siebie pierwsze objawy łysienia. Prawda jest jednak taka, że nadmierne wypadanie włosów to również problem kobiet. Utrata włosów może nasilać się np. w okresie ciąży lub menopauzy.

Jako najczęstsze przyczyny wypadania włosów wymienia się:

  • genetyczne predyspozycje,
  • zmiany pór roku,
  • przewlekły stres,
  • zła dieta,
  • niewłaściwa pielęgnacja,
  • choroby skóry (i nie tylko).

Sposoby walki z wypadającymi włosami

Najważniejsze jest, aby dostarczyć włosom wszystkich niezbędnych substancji odżywczych, dzięki którym wzmocnimy cebulki. Na czas leczenia warto też zrezygnować z wszystkiego, co mogłoby obciążać włosy i osłabiać je: lakiery do włosów, produkty do stylizacji, gęste maski do włosów i oleje. Odstawiamy suszarki, prostownice, loków, rezygnujemy z upięć – włączamy delikatność.

Podstawa pielęgnacji włosów wypadających to stosowanie odpowiednio dobranych preparatów. Idealna opcja to lotiony, ampułki i wcierki, czyli wszystko to, co aplikuje się bezpośrednio na skórę głowy. Składniki takich produktów szybciej wchłaniają się w cebulki i odżywiają włosy od korzenia. W składzie takich kosmetyków powinny znajdować się witaminy A, E, F oraz B, a także minerały takie jak siarka, żelazo i cynk.

A może… mezoterapia?

Jedną z ciekawszych metod zapobiegania wypadaniu włosów i niwelowania problemu jest mezoterapia skóry głowy. Zabieg poleca się zarówno przy niewielkich problemach z wypadaniem włosów, jak i wówczas, gdy obserwujemy już znaczne łysienie.

Aby dowiedzieć się, czym jest mezoterapia, trzeba wybrać się na krótką podróż do Francji. To właśnie francuski lekarz, Michel Pistor, jako pierwszy wykorzystał miejscowe nakłuwanie ciała pacjentów i dostarczanie w ten sposób leków. Z gruntu medycyny szybko przeniesiono ten sposób do medycyny estetycznej i jest to dziś najpopularniejsza z niechirurgicznych metod odmłodzenia skóry, przywrócenia jej zdrowia i zapewnienia regeneracji.

Mezoterapia skóry głowy – na czym polega?

Zdecydowanie najczęściej wykonuje się mezoterapię twarzy lub ciała, ale pomóc na wypadanie włosów może wyłącznie mezoterapia skóry głowy. To zabieg trychologiczny, który polega na wprowadzaniu w głąb skóry głowy odpowiednio skomponowanych preparatów z witaminami, minerałami, aminokwasami, ekstraktami roślinnymi i peptydami. W skład profesjonalnej mieszanki mogą wchodzić też substancje przeciwzapalne i pobudzające wzrost włosów.

Istnieją dwie metody aplikowania wszystkich tych składników:

  • mezoterapia bezigłowa skóry głowy, w której wykorzystuje się impulsy elektryczne,
  • mezoterapia igłowa skóry głowy, w której preparat wstrzykuje się w skórę.

Dlaczego mezoterapia skóry głowy działa? Po pierwsze w trakcie zabiegu powstają mikrokanaliki, przez które można wprowadzić odżywczy preparat dużo, dużo głębiej niż podczas stosowania np. wcierek. Po drugie nakłuwanie skóry głowy pobudza procesy odnowy komórkowej.

Efekty mezoterapii skóry głowy:

• dużo mocniejsze i lepiej odżywione cebulki,
• mocniejsze włosy, które mniej wypadają,
• zdrowsza i mniej problematyczna skóra głowy.

Komu polecany jest ten zabieg?

Mezoterapia skóry głowy wskazana jest zarówno jako zabieg profilaktyczny, jak i metoda leczenia schorzeń skóry głowy. Zaleca się wykonywanie jej w przypadku łysienia typu męskiego, łysienia plackowatego lub nadmiernego wypadania włosów o wielu innych przyczynach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *